فیلم سی جی هفت

CJ7 2008
6.4/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم سی جی هفت

یک پدر ساده که کارگری بیش نیست روزی یک بسته را پیدا می کند که داخلش اسباب بازی می باشد آن را برای پسر خود به عنوان هدیه می آورد اما این اسباب بازی یک اسباب بازی معمولی نیست...

درباره فیلم سی جی هفت

«سی جی 7»؛ اسباب‌بازی معجزه‌گر

«سی جی ۷» (به انگلیسیCJ7) فیلمی خانوادگی، کمدی و در ژانر علمی تخیلی است که روایتگر زندگی پسری است که با پدرش زندگی می‌کند و به ناگهان با موجودی عجیب مواجه می‌شود. این مواجهه تاثیرات عمیقی روی زندگی این فرد می‌گذارد و حتی به طور معجزه‌آسایی زندگی این پسر بچه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شاید بسیاری تصور کنند که داستان فیلم پس از این ماجرا شبیه به «علاءالدین و چراغ جادو» یا سرنوشت دیگر فیلم‌ها تبدیل شود. با دیدن نام «کلمبیا پیکچرز» در این فیلم به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان اصلی شاید تصور کنمی که قرار است شاهد حضور اسباب بازی خارق‌العاده‌ای باشیم که می‌تواند تمام آرزوها را تحقق بخشد اما برعکس، باید توجه داشت که این بار با موجودی مواجه هستیم که قرار نیست تمام آرزوهای ما را برآورده کند بلکه صرفا قادر به انجام برخی کارهای خاص است.

فیلم «سی جی ۷»‌ محصول کلمبیا پیکچرز و استودیوی فیلم‌سازی پکن است که در سال ۲۰۰۸ در هنگ‌کنگ ساخته شد. «استیون چون» کارگردانی این فیلم است. «چون» علاوه بر کارگردانی به ایفای نقش در فیلم پرداخته و نقش اول را بازی می‌کند. این فیلم با بودجه‌ی 20 میلیون دلار در هنگ‌کنگ ساخته شد و توانست عناوین بسیاری را در جشنواره فیلم هنگ‌کنگ بدست آورد.‌

پسرک یتیم و پدر فدارکار

فیلم «سی جی 7» روایتگر زندگی پسربچه‌ای به نام «دیکی» است که در پی از دست دادن مادرش با پدرش مشغول به زندگی است. آنها زندگی متوسط رو به پایینی دارند و پدرش «چو تی» با کار و ذخیره‌ی پول می‌کوشد مخارج مدرسه‌ی پسرش را پرداخت کند.

«دیکی» در مدرسه پیشرفت تحصیلی ندارد و همیشه مورد آزار و اذیت دیگر دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و آنها او را به دلیل لباس‌های مندرس و ناهماهنگ مسخره می‌کنند. حتی در یکی از سکانس‌های فیلم شاهد آن هستیم که «چو تی» پسرش را در مغازه‌ی اسباب فروشی تنبیه می‌کند، زیرا پسرش بارها از پدرش درخواست می‌کند که برای او یک اسباب‌بازی بخرد اما پدرش که توان مالی لازم برای خرید آن را ندارد بسیار می‌کوشد پسرش را منصرف کند تا اینکه بالاخره با او برخورد قاطع می‌کند.

داستان فیلم «سی جی 7» با ورود موجودی عجیب به زندگی آنها به یکباره دستخوش تغییر می‌شود. «چو تی» شبی به هنگام بازگشت در میان زباله‌ها اسباب‌بازی عجیبی پیدا می‌کند و آن را برای پسرش می‌آورد تا به نوعی جبران تنبیه پیشین شود. «دیکی» که با شک و تردید به سراغ این اسباب بازی می‌رود اما متوجه می‌شود که چیز خاصی ندارد و آن را رها می‌کند. روز بعد، وقتی به خانه بر می‌گردد متوجه می‌شود این اسباب بازی عجیب می‌تواند سیب خراب را به سیب سالم تبدیل کند.

موجودی فرا زمینی و ناجی

پس از آن «دیکی» تصور می‌کند که می‌تواند با بهره‌گیری از آن کارهای فوق‌العاده انجام دهد و از وجود او برای بهبود درس‌هایش استفاده کند. به رغم این توانایی‌ها این اسباب‌ بازی مشکلاتی هم دارد و رفته رفته با آنها آشنا می‌شود.

در دقایق پایانی فیلم «سی جی 7» پدر «دیکی» که کارگر ساختمانی است دچار سانحه می‌شود و می‌میرد. وقتی این خبر را به «دیکی» می‌دهند او باور نمی‌کند و امیدوار است پس از خواب دوباره پدرش زنده شود. اسباب‌ بازی که متوجه این موضوع می‌شود تمام توان خود را به کار می‌گیرد و پدر را زنده می‌کند اما خودش از کار می‌افتد.

«سی جی 7» ‌را چطور ببینیم؟

این فیلم خانوادگی و علمی تخیلی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها