فیلم پیتر خرگوشه 2: فراری

Peter Rabbit 2: The Runaway 2021
6.2/10
7+ مناسب برای سن بالای 7 سال

داستان فیلم پیتر خرگوشه 2: فراری

در ادامه پیتر خرگوشه 1 توماس و بی ازدواج کرده اند و با پیتر و خانواده اش زندگی می کنند. پیتر که از زندگی در باغ خسته شده، به شهر بزرگی می رود، جایی که با شخصیت هایی ملاقات می کند که در نهایت همه خانواده را به دردسر می اندازند.

درباره فیلم پیتر خرگوشه 2: فراری

‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌: 90 دقیقه‌ی مفرح در کنار خانواده

فیلم ‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ دومین سری از مجموعه فیلم‌های ‌پیتر خرگوشه‌ است که نخستین قسمت آن در سال 2018 منتشر شد و با استقبال زیادی مواجه شد و به دلیل مضمون خانوادگی آن بشدت مشهور شد. به همین دلیل ،در همان سال استارت ساخت دومین قسمت آن آغاز و در سال 2019 اسامی افرادی که قرار بود در سری جدید ‌پیتر خرگوشه‌ حضور داشتند اعلام شد.

‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ بر خلاف قسمت اول کمتر شاهد کشمکش میان پیتر و توماس هستیم و با ورود شخصیت‌های جدید به داستان روایت فیلم متفاوت می‌شود و رقیب جدیدی برای توماس پیدا می‌شود که نه یک حیوان خانگی بلکه رقیب عشقی است.

از ‌سونی پیکچرز‌ تا ‌کلمبیا پیکچرز‌

نکته‌ی جالب و باورنکردنی این فیلم تهیه‌کننده‌ی آن است. قسمت اول فیلم ‌پیتر خرگوشه‌ را کمپانی مشهور سونی پیکچرز ساخت و وارد بازار کرد و پس از موفقیت نسخه‌ی دوم آن را ساخت. اما به دلیل شرایط کرونا اکران فیلم ‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ به تاخیر افتاد و در نهایت فیلم از سوی کمپانی کلمبیا پیکچرز روانه‌ی بازار شد.

فیلم ‌پتر خرگوشه 2: فراری‌ در سیدنی، استرالیا، فیلم‌برداری شده بود. بودجه‌ی ساخت این فیلم 45 میلیون دلار بود و توانست در زمان اکران نزدیک به 155 میلیون دلار فروش داشته باشد. این امر موجب شد تا ساخت سری سوم آن نیز در دستور کار قرار بگیرد. البته شاید این بار ‌کلمبیا پیکچرز‌ این فیلم را بسازد و ‌سونی پیکچرز‌ وارد بازار کند؟

خانم نویسنده و محبوبیت در ینگه‌ دنیا

شخصیت ‌پیتر خرگوشه‌ از دنیای ادبیات وارد عرصه‌ی فیلم و انیمیشن شده است. ‌بئاتریکس پاتر‌ خالق ‌پیتر خرگوشه است. او از نویسندگان بزرگ ادبیات کودکان محسوب می‌شود. که کاراکترهای زیادی را در داستان‌های خود خلق کرد. داستان‌های او حول محور پیتر خرگوشه و نزدیک به 100 خرگوش دیگر است که همگی در یک مزرعه زندگی می‌کنند.

کتاب‌های ‌بئاتریکس پاتر‌ به معنای واقعی برای کودکان نوشته شده است و پیام‌هایی در آنها نهفته که می‌تواند با تمامی بچه‌های دنیا ارتباط برقرار کند. آثار بئاتریکس پاتر در ایران چندان مورد استقبال قرار نگرفته اما در ایالات متحده از نویسندگان پُر طرفدار محسوب می‌شود.

پیتر خرگوشه پا به دنیای نوجوانی می‌گذارد!

در قسمت دوم ‌پیتر خرگوشه شخصیت‌های انسانی در فیلم دوم نقش بسیار بسیار کمرنگی دارند و تمرکز اصلی روی شخصیت‌های حیوانی پیش رفته است. کاراکترهای جدیدی روی کار آمدند و حالا پیتر بیشتر از آنکه یک کودک شر و شیطان مانند قسمت ‌قبل باشد، نوجوانی در آستانه بلوغ است که مشکلات این سن و سال را دارد. او با بحران هویت روبرو شده و دقیقا نمی‌داند چه می‌خواهد و صرفا دنبال ساز مخالف زدن و تحول در زندگی خود است.

فیلم ‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ از پایاین قسمت اول آغاز می‌شود و مخاطب تصور می‌کند که قرار است این زوج با آوردن یک فرزند، چالشی بزرگ برای حیوانات مخصوصا پیتر درست کنند. اما فیلم در چرخشی ناگهانی از دست این سوژه فرار می‌کند و ماجرا به آشنایی پیتر با یکی از آشنایان پدر مرحومش ادامه پیدا می‌کند، فردی که که با گروهی خلافکار در شهر زندگی می‌کند و جاذبه‌های شهر خرگوش داستان را بر آن می‌دارد تا وارد دار و دسته‌ی آنها شود و این تحولی در زندگی او ایجاد می‌کند.‌

فیلم حول محور کاراکتر پیتر می‌گردد و شخصیت‌های دیگر کاملا در نقش‌های فرعی حاضر شده‌اند و به هیچ یک نمی‌توان حتی شخصیت مکمل فیلمنامه لقب داد.

جلوه‌های ویژه‌‌ی عالی

دومین قسمت از ‌پیتر خرگوشه‌ از منظر جلوه‌های ویژه فیلم یک سر و گردن از نسخه قبلی خود بهتر ظاهر شده و حالا شاهد سکانس‌هایی هستیم که با کمک فناوری‌های مرتبط با CGI ساخته شده است. حرکت خرگوش‌ها و سایر حیوانات واقعا زیبا از آب در آمده و کار نبوغ آمیزی توسط تیم سازنده انجام شده است.

‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ یک کمدی سالم خانوادگی است و شخصیت دوست داشتنی او بسیار سرگرم کننده است و خانواده‌های را برای 90 دقیقه پای تلویزیون می‌نشاند.

‌پیتر خرگوشه 2: فراری‌ را چطور ببینیم؟

این انیمیشن جذاب و سرگرم‌کننده را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها