فیلم مرزبان

Linewatch 2008
5.4/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم مرزبان

مایکل دیکسون نگهبان مرزی در مرز آمریکا – مکزیک، زندگی خوبی همراه با همسر و فرزند ۵ ساله اش دارد. ولی مشخص می شود او گذشته ای فجیع داشته و حالا رازهای گذشته اش تبدیل به خطری بزرگ برای او شده است…

درباره فیلم مرزبان

«مرزبان»؛ دوراهی خانواده یا انجام وظیفه

فیلم «مرزبان» درامی است هیجان‌انگیز در ژانر جنایی که «کوبا گودینگ جونیور» در آن ایفای نقش می‌کند. این فیلم محصول سال 2008 آمریکاست که در شبکه‌ی خانگی عرضه شد.

تمام صحنه‌های فیلمبرداری در نیومکزیکو، جنوب آمریکا، انجام شده و بودجه‌ی ساخت آن پنج میلیون دلار اعلام شده است. از این نظر فیلمی است که با بودجه‌ی اندک ساخته شده است اما مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفته است.

ماجرای فیلم «مرزبان» به کارتل مواد مخدر و انتقال آن به خاک آمریکا مربوط می‌شود، داستانی که بارها و بارها روایت شده است اما داستانی است که روایت هر باره‌ی آن شنیدنی‌تر و البته دیدنی‌تر است. ‌

داستان غم‌انگیز 22 هزار کیلومتر مرز مشترک

ایالات متحده‌ی آمریکا به دلیل داشتن بیش از 22 هزار کیلومتر مرز مشترک با مکزیک مشکلات عدیده‌ای در کنترل این مرز داشته است. ورود مهاجران غیرقانونی و کارتل‌های مواد مخدر سوژه‌‌ی بسیاری از فیلم‌سازان آمریکایی بوده است.

این امر موجب شده تا در طول سال فیلم‌هایی با این مضمون تولید شود. سریال «افسارگسیخته» به نوعی تلاش کرد جریان ورود مواد از مکزیک به آمریکا را روایت کند و مصیبت‌ها و عواقب این کار را نیز نمایش داد. کارگردانان بزرگی همچون «ایناریتو» نیز تلاش کرده است روایتی از مهاجران مکزیکی در ایالات متحده را در قالب مستندی روایت کند. این مرز مشترک که موسوم به مرز بهشت و برزخ است در آینده نیز آبستن روایت‌های دیگری خواهد بود.

حضور باجناق «والتر وایت»

«کوین بری» کارگردان فیلم «مرزبان» است، کارگردانی که بیشتر به کارگردانی کلیپ‌های موسیقی اشتغال داشته و در این حوزه کارنامه‌ی پر باری دارد. نگارش فیلمنامه‌ی آن نیز بر عهده‌ی «دیوید وارفیلد»بوده است. از نکات مثبت این فیلم بازی «دین نوریس» بازیگر سرشناس سریال «افسارگسیخته» در نقش پلیس مواد مخدر است. او که بیشتر به «هنک شریدر» باجناق «والتر وایت» شهرت دارد بار دیگر در این فیلم نقش پلیس سمج مواد مخدر را ایفا می‌کند.

دوراهی خانواده و انجام وظیفه

فیلم «مرزبان» روایت زندگی افسر مرزی به نام مایکل است که در مرز مکزیک و آمریکا به فعالیت مشغول است. مایکل در کنار همسر و دخترش زندگی آرامی دارد و همه چیز نشانگر آن است که او مرد زندگی و خانواده است. همکارنش نیز به او علاقه‌ی بسیاری دارند و احترام فراوانی برایش قائل هستند. اما به یکباره این زندگی دچار آشوب می‌شود.

ماجرا به گذشته‌ی مایکل مربوط می‌شود، گذشته‌ی هیچ‌کس از زندگی او پاک نمی‌شود و بالاخره در جایی از زندگی یقه‌ی او را می‌گیرد. این شامل حال مایکل نیز می‌شود. او در گذشته عضو باند تبهکاری بوده است و این نقطه‌ی سیاهی در گذشته‌ی اوست زیرا خانواده‌ و همکارانش از این موضوع اطلاعی ندارند. مایکل سالهاست که از این گروه کناره‌گیری کرده است اما باند تبهکار به دنبال انتقال مواد مخدر از مکزیک به خاک آمریکاست.

باند تبهکار دختر و همسر مایکل را به گروگان می‌گیرد تا از این طریق او را وادار به همکاری کند و اینجاست که مایکل بر سر دو راهی نجات خانواده یا عمل به وظیفه‌ی مرزبانی قرار می‌گیرد.

اکران در سینما نه نمایش خانگی

«کوبا گودینگ جونیور» تنها ستاره‌ی هالیوودی است که در فیلم «مرزبان» حضور دارد و فیلم بر مدار او می‌چرخد. بازی او در نقش مایکل در این این فیلم مورد توجه منتقدان بوده است تا جایی که برخی منتقدان معتقد بودند که این فیلم باید در سینماها اکران می‌شد نه در شبکه‌ی خانگی.

«کوبا» از سال 1991 وارد سینما شد و تاکنون در فیلم‌های بسیاری ایفای نقش کرده است و به عنوان یکی از مشاهیر هالیوود شناخته می‌شود.

«مرزبان» را چطور ببینیم؟

این درام جذاب و مهیج سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها