فیلم چیزهای بی ارزش

The Little Things 2021
6.3/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم چیزهای بی ارزش

دو افسر پلیس تلاش می کنند تا یک قاتل زنجیره ای را پیدا و دستگیر کنند. آنها به مردی به نام آلبرت مشکوک می شوند و او را مظنون اصلی این پرونده می دانند و...

درباره فیلم چیزهای بی ارزش

فیلم ‌چیزهای بی ارزش‌؛ روایتی نوآر از فیلم ‌هفت‌ فینچر

فیلم ‌چیزهای بی‌ ارزش‌ که به ‌چیزهای کوچک‌ نیز ترجمه شده است فیلمی است در ژانر جنایی و رازآلود که همکاری دو پلیس برای دستگیری یک قاتل سریالی را روایت می‌کند.

مطمئنا با شنیدن داستان همکاری دو کارآگاه برای به دام انداختن یک قاتل سریالی، دوستداران سینما بلافاصله یاد فیلم ‌هفت‌ دیوید فینچر و ایفای نقش ‌مورگان فریمن‌ و ‌برد پیت‌ خواهند افتاد و این فیلم نیز تقریبا چنین سوژه‌ای دارد و می‌توان آن را روایتی مدرن از فیلم ‌هفت‌ دانست.

‌فیلم ‌چیزهای بی ‌ارزش‌ فیلمی جنایی است که ‌دنزل واشنگتن‌، ‌رامی مالک‌ و ‌جرد لتو‌ در آن ایفای نقش می‌کنند و اهالی سینما با مشاهده‌ی نام این بازیگران انتظار دارند فیلمی در حد و اندازه‌های ‌هفت‌ را تماشا کنند. نویسنده‌ و کارگردان فیلم نیز ‌جان لی هنکاک‌ از نامداران سینمای هالیوود است.

30 سال انتظار برای ساخت فیلم

نخستین بار در سال1993 ، ‌جان لی هنکاک‌ فیلمنامه‌ی این فیلم را برای ‌استیون اسپیلبرگ‌ نوشت. ‌استیون اسپیلبرگ‌ خیلی راحت به بهانه‌ی اینکه این فیلمنامه خیلی سیاه است از ساخت آن کناره‌گیری کرد و ساخت آن را به دیگران محول کرد. ‌

در ادامه چهره‌های سرشناسی همچون ‌کلینت ایستوود‌، ‌وارن بیتی‌ و حتی ‌دنی دویتو‌ برای ساخت این فیلم اعلام آمادگی کردند اما این فیلم همچنان ساخته نشد تا سرانجام ‌جان لی هنکاک‌ پس از نزدیک به سه دهه از نگارش فیلم‌نامه دست به کار شد تا این فیلم را خودش بسازد.

‌در سال 2019 ‌دنزل واشنگتن‌ نخستین بازیگری بود که برای ایفای نقش در این فیلم قراردادش را امضا کرد. در ادامه با اضافه شدن دیگر بازیگران به این پروژه‌ی فیلم‌سازی، کار فیلمبرداری آن در سپتامبر همان سال در کالیفرنیا آغاز و تا دسامبر به پایان رسید.

فیلم ‌چیزهای بی ارزش‌ با هزینه‌ی 30 میلیون دلار و حمایت کمپانی ‌وارنر برادرز‌ ساخته شد و توانست نزدیک به 31 میلیون دلار فروش داشته باشد. همچنین در سال 2021 برای دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مکمل گلدن گلاب انتخاب شد.

‌قاتل سریالی و همکاری دو کارگاه

‌داستان فیلم ‌چیزهای بی ارزش‌ درباره‌ی کارآگاه بازنشسته‌ای به نام جو است (با بازی دنزل واشنگتن) که برای انجام ماموریتی به محل خدمت قبلی‌اش در لُس‌آنجلس باز می‌گردد. در بازگشت به محل سابق خدمتش به یکباره سیر تمام حوادث گذشته به او هجوم می‌آورد و وقتی متوجه می‌شود کارآگاه جوان جیم باکستر (با بازی رامی ملک) روی پرونده‌های قتل مشابهی در حال فعالیت است، با کنجکاوی خود را به این کارآگاه نزدیک کرده تا آنها با هم بتوانند به حل راز این پرونده بپردازند.

جیم کارآگاه مغرور و سرسختی که تصور می‌کند کلید رسیدن به حقیقت در تمام پرونده‌های جنایی را می‌داند. اما پرونده قتلی که به دست جیم افتاده، با گذشته جو نیز در اتباط است و سبب شکل‌گیری رابطه‌ای میان این دو می‌شود. در این پرونده‌ی پیچیده چندین دختر به قتل رسیده‌اند و در ادامه دختر دیگری مفقود می‌شود. در ادامه آنها به شخصی به نام آلبرت اسپارما (با بازی جرد لتو) می‌رسند اما هیچ مدرکی بر علیه او در پرونده وجود ندارد.

همکاری ستارگان هالیوودی در یک فیلم

مهمترین نکته مثبت فیلم ‌چیزهای بی ارزش‌ تیم بازیگران این پروژه‌ی سینمایی است. ‌دنزل واشنگتن‌ همان بازیگر مسلطی است که می‌تواند در ساده‌ترین نقش‌ها بهترین عملکرد را داشته باشد. بازی او در فیلم ‌گانگستر آمریکایی‌ و نقش فراموش‌نشدنی او را مطمئنا اهالی سینما به یاد دارند.

‌‌رامی مالک‌ نیز در نقش کارآگاهی جسور توانسته تا حد زیادی از پس ایفای نقش برآید. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که دوست نداشت این نقش را بازی کند اما بازی در کنار دنزل واشنگتن فرصتی بود که شاید تا آخر عمر نصیبش نمی‌شد و به همین دلیل بازی در این فیلم را پذیرفت.

‌اما بهترین بازیگر فیلم از نظر منتقدان ‌جرد لتو‌ است که در زمان محدودی که در فیلم حضور دارد، توجه تماشاگر را به خود جلب می‌کند. او نقش فردی منحرف و روانی را بازی می‌کند و از نظر منتقدان بازی تاثیرگذاری از خود به نمایش گذاشته است.

‌چیزهای بی ارزش‌ را چطور ببینیم؟

این درام جنایی و رازآلود را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها