فیلم روز رستگاری

Redemption Day 2021
4.5/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم روز رستگاری

هنگامی که عشق زندگی او توسط تروریست‌ها ربوده و به غرامت گرفته می‌شود، قهرمان جنگی بنام براد پاکتون با زمان مبارزه می‌کند تا او را در یک عملیات جسورانه و مرگبار نجات دهد که او را در برابر قدرتمندترین و مرموزترین نیروها قرار می‌دهد...

درباره فیلم روز رستگاری

«روز رستگاری»؛ تسویه‌حساب تفنگداران آمریکایی با تروریست‌ها

فیلم «روز رستگاری» درامی اکشن و هیجان‌انگیز به کارگردانی «هشام حاجی» کارگردان مراکشی است. این کارگردان عرب‌تبار در این فیلم تلاش کرده است تصویری از گروه‌های افراط‌گرای مراکشی را به تصویر بکشد، موضوعی که در میان فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده کمتر مورد توجه کارگردانان قرار گرفته بود. ‌

فیلم «روز رستگاری» محصول آمریکاست و تمام صحنه‌های آن در مراکش فیلمبرداری شده است. این فیلم در سال 2021 در شبکه‌ی خانگی عرضه شد و نقدهای متفاوتی از سوی منتقدان دریافت کرد.

نکته‌ی قابل توجه این فیلم بازی «گری دوردان» و ایفای شخصیت اصلی داستان است. او تلاش کرده است در این فیلم نقش ماندگاری ایفا کند، مردی خانواده دوست که برای نجات خانواده‌اش هر خطری را به جان می‌خرد. به همین دلیل نیز فیلم «روز رستگاری» در دو جشنواره توانست عنوان بهترین بازیگر را از آن خود کند. «گری دوردان» بازیگری را از اواسط دهه‌ی 90 میلادی آغاز کرد و در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری نقش‌آفرینی کرد به طوری که در حال حاضر در بیش از 40 فیلم حضور داشته است.

«روز رستگاری»؛ فیلمی با درونمایه‌ی انتقام

عنوان رستگاری در فیلم «روز رستگاری» شاید ما را به یاد فیلم ماندگار و فراموش‌نشدنی تاریخ سینمای جهان بیندازد؛ «رستگاری در شاوشنگ». اما فیلم «روز رستگاری» هیچ شباهتی به آن فیلم ندارد و بیشتر فیلمی اکشن و هیجان‌انگیز محسوب می‌شود. فیلمی که شخصیت اصلی داستان برای نجات همسرش از دست تروریست‌های افراطی وارد مراکش می‌شود و تا سرحد مرگ با آنها مبارزه می‌کند.

«روز رستگاری» عنوان پُر طمطراقی برای فیلمی است که درونمایه‌ی آن انتقام از کسانی که همسر شخصیت اصلی را به گروگان گرفته‌اند، مردی که برای نجات همسرش دست به هر کاری می‌زند.

از سوی دیگر، صحنه‌های اکشن در این فیلم سریع و متوالی نیستند، بلکه روندی کند و آرام دارند و مخاطب را با خود همراه می‌کند.

آزادی در ازای 10 میلیون دلار

«روز رستگاری» روایت افسر نیروی دریایی آمریکا به نام «برد پاکستون» است که به همراه همسرش (کیت) و دخترش زندگی می‌کند. این افسر نیروی دریایی با بازی «گری دوردان» شب‌ها درگیر کابوس‌های حضورش در جنگ سوریه است و به لحاظ روحی در عذاب است. نمایش این بخش‌ها در فیلم نشان می‌دهد که شخصیت اصلی داستان هنوز انتقام خود را نگرفته است و در جستجوی فرصتی برای تسویه حساب با کسانی است که شب‌های او را تیره‌ تار کرده‌اند.

کیت که یک باستان‌شناس است برای انجام عملیات کاوش به همراه دخترش عازم مراکش می‌شود. او به همراه تیم کاوش برای یافتن شهری مدفون روانه‌ی بیابان‌های مراکش می‌شوند و به یکباره متوجه می‌شوند که از مسیر دور شده‌اند و در مرزهای الجزایر قرار دارند. کیت و تیم همراهش به دست شورشیان افراط‌گرا اسیر می‌شوند و رئیس شورشیان برای آزادی آنها تقاضای 10 میلیون دلار می‌کند. ‌‌

عملیات تفنگداران نیروی دریایی در مراکش

وقتی «برد پاکستون» از این ماجرا مطلع می‌شود بلافاصله خود را به مراکش می‌رساند و با سفیر آمریکا و یکی از دولتمردان مراکش دیدار می‌کند تا هر چه سریعتر راهی برای نجات همسرش پیدا کند. با پیگیری‌های او و سرویس اطلاعاتی آمریکا، بالاخره مکان اختفای شورشیان مشخص می‌شود.

«براد پاکستون» در تماس تلفنی با رئیس‌جمهوری آمریکا موفق می‌شود او را متقاعد کند تا تفنگداران نیروی هوایی روانه‌ی آنجا شوند. پس از درگیری و زد‌و‌خورد میان شورشیان و تفنگداران نیروی دریایی آمریکا، «برد پاکستون» همسرش را نجات می‌دهد و از مهلکه می‌گریزد.

«روز رستگاری» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها