فیلم تنها

Alone 2020
6.2/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم تنها

یک زن تازه جدا شده که در سفر است توسط قاتلی خونسرد ربوده میشود و تنها راه فراری که دارد طبیعت وحشی است، حال باید در طبیعت وحشی در حالی که قاتل به دنبال اوست زنده بماند

درباره فیلم تنها

«تنها»؛ روایت نجات زندگی از دست قاتلی روانی

فیلم «تنها» درامی در ژانر وحشتناک و رازآلود است که زندگی زنی را روایت می‌کند که به تازگی همسرش را از دست داده است اما برای خروج از این شرایط تصمیم به سفر می‌گیرد. این فیلم در سال 2020 عرضه شد و در شش جشنواره حضور یافت و برنده‌ی چهار جایزه در حوزه‌ی بازیگری شد.

کارگردان این فیلم «جان هایمز» است که از سال 2013 تاکنون به فیلم‌سازی مشغول است. در فیلم «تنها» بازیگرانی همچون «جولز ویلکاس» و «مارک منچاکا» ایفای نقش می‌کنند.

قاتلی روانی در جستجوی یک زن

فیلم‌های ژانر وحشتناک معمولا ما را یاد فیلم‌هایی همچون «جن‌گیر»، «درخشش» و یا «مرده‌ی شریر» می‌اندازد، اما فیلم «تنها» قرار نیست تا این اندازه ترس تصنعی را به مخاطب القا کند. این فیلم زندگی قاتلی روانی را روایت می‌کند که تلاش می‌کند با طعمه‌هایش بازی کند و سپس کار آنها را یکسره کند. از این رو، در فیلم «تنها» با قاتلی روانی یا «سایکو» مواجه هستیم.

 «تنها» داستان زن جوانی را روایت می‌کند که پس از خودکشی شوهرش تصمیم می‌گیرد سفری را به تنهایی در جاده آغاز کند. این سفر برای زنی که داغ بزرگی بر دوش دارد، ساده نیست.

ماجرای فیلم «تنها» از جایی شروع می‌شود که «جسیکا» با بازی «جولز ویلکاس» وسایلش را در تریلری جا می‌دهد و سفر طولانی‌اش را در جاده آغاز می‌کند. مخاطب شاید در ابتدا گمان کند که با یک فیلم جاده‌ای مواجه است و قرار است حوادث فیلم در جاده رخ دهد و فیلمی پر هیجان به سبک «دوئل» «استیون اسپیلبرگ» را تماشا کند.

«جسیکا» پس از مدتی حرکت در جاده متوجه می‌شود که ماشینی در تعقیب اوست و بلافاصله نگران می‌شود. ماشینی مشکوک که جسیکا با دیدن راننده‌اش به وحشت می‌افتد اما پس از مدتی او را گم می‌کند و نفس راحتی می‌کشد، اما این پایان داستان نیست.

اندکی جلوتر «جسیکا» توقف می‌کند و اینجاست که بار دیگر راننده ماشین مشکی به بازی «مارک منچاکا» مقابلش قرار می‌گیرد تا از او معذرت‌ خواهی کند، موضوعی که غریب می‌نماید اما باب آشنایی دو طرف را باز می‌کند. مدتی بعد از این رویارویی «جسیکا» به دام قاتل می‌افتد و در زیرزمین خانه‌ی او چشم باز می‌کند.

تازه اینجاست که داستان فیلم آغاز می‌شود و «جسیکا» تلاش می‌کند از دست قاتل فرار کند و در این راه ماجراهای فراوانی را از سر می‌گذراند.

روایت تلاش برای بقا و زندگی

«تنها» داستان زنی است که به رغم تجربه‌های غم‌انگیز، هنوز برای ادامه‌ی زندگی می‌جنگد. «جسیکا» برای زنده ‌ماندن دست به هر کاری می‌زند: از زیرزمینی نمور فرار می‌کند، در جنگل‌های بارانی می‌دود، در رودخانه‌ی خروشان شنا می‌کند و خطر تکه‌تکه شدن به دست تمساح‌ها را به جان می‌خرد اما لحظه‌ای از تلاش برای زنده‌ماندن دست نمی‌کشد.

اگر همسر «جسیکا» آن‌قدر جرئت مقابله با زندگی را نداشت که تصمیم گرفت با تفنگی به زندگی خود پایان دهد، اما او دقیقا نقطه‌ی مقابل اوست و برای زنده ماندن هر خطری را به جان می‌پذیرد.

در یکی از سکانس‌های عالی فیلم، شاهد بارش شدید باران هستیم و «جسیکا» در گودال آبی قرار دارد و به رغم تهدیدها و رجزخوانی‌های قاتل از محل اختفای خود خارج نمی‌شود. مرد تفنگ‌به‌دست بالای سر اوست اما «جسیکا» با سکوت و بی‌حرکتی اقتدار قاتل را به چالش می‌کشد. او بی‌حرکت در آن گودال آب می‌ماند و حرف‌های مرد درباره‌ی شوهرش را نشنیده می‌گیرد و در عوض حرکت‌های قاتلش را زیر نظر می‌گیرد.

«تنها» را چطور ببینیم؟

این فیلم ترسناک و رازآلود سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر  VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها