فیلم بتمن

The Batman 2022
7.8/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم بتمن

بتمن The Batman در دومین سال مبارزه با جرم و جنایت خود به بررسی رشته ای از قتل ها و فسادهایی می پردازد که شهر گاتهام را گرفتار می کند و همچنین اینکه چگونه ممکن است...

درباره فیلم بتمن

«بتمن»؛ فرود از دنیای اسطوره به جهان واقعی

«بتمن» درامی اکشن و جنایی است درباره ی قهرمانی که تصمیم می گیرد ناجی شهری باشد که در تاریکی و فساد فرو رفته و سیاستمداران فاسد آن یکی یکی ناپدید می شوند.

«مت ریوز» کارگردان سری جدید «بتمن» است که قرار است دو فیلم دیگر نیز به این مجموعه اضافه کند. او پیش از این سابقه ی ساخت فیلم هایی همچون «طلوع سیاره ی میمون ها» و «جنگ برای سیاره ی میمون ها» را بر عهده داشته است.

این فیلم محصول استودیوی وارنر برادرز است که در سال 2022 اکران شد. هزینه ی ساخت «بتمن» 200 میلیون دلار اعلام شده است و پس از اکران توانست 770 میلیون دلار فروش داشته باشد که دستاورد خوبی برای «مت ریوز» بود، به طوری که پنجمین فیلم پر فروش سال 2022 شد. مجموعه بتمن با فروش نزدیک به 2.7 میلیارد دلار در آمریکای شمالی، چهارمین مجموعه ی پرفروش در آمریکای شمالی محسوب می شود.

نگاهی کوتاه به فیلم «بتمن»

داستان قسمت جدید «The Batman» در گاتهام (شهر تخیلی مجموعه کمیک های دی سی کامیکس) رخ می دهد. دو نامزد برای دستیابی به منصب شهرداری رقابت فشرده ای دارند اما وقوع سلسله قتل های فجیع در میان سیاستمداران موجب می شود بتمنویدیویزبا بازی «رابرت پتینسون» تحقیقاتی را برای یافتن قاتل آغاز کنند. تحقیقاتی که باعث می شود از رازهای قدیمی پرده برداری شود و رویدادهای این فیلم سه ساعته را رقم بزند.

نسخه های بتمن به روایت تاریخ

مجموعه فیلم های بتمن بیش از ۴٫۹۹ میلیارد دلار در جهان فروش داشته است و از این نظر فیلمی پر مخاطب محسوب می شود و از سال 1943 تاکنون چهار بار سه گانه ی این شخصیت دوست داشتنی و خواهان اجرای عدالت به روی پرده سینما رفته است و «مت ریوز» آخرین کارگردانی است که دنیای توسعه یافته ی دی سی کامیکس (کتاب های کمیکی که برای نخستین بار بتمن از درون آنها به روی پرده ی سینما رفت) را روایت کرده است.

«کریستوفر نولان» اعجوبه ی سینما با ساخت سه گانه ی این شخصیت خیالی، آن را به اوج رساند و دیالوگ های آن فیلم به یاد ماندنی هنوز در خاطر فیلم دوستان باقی مانده است. اما در نسخه ی جدید خبری از آن دیالوگ های بی عیب و نقص نیست و «بتمن» شخصیتی است که به زور چهار کلمه صحبت می کند اما مصمم برای اجرای عدالت است.

«بتمن» جدید چه ویژگی هایی دارد؟

«بتمن» جدید تغییرات قابل توجهی نسبت به نسخه های گذشته پیدا کرده است. دیگر خبری از قدرت افسانه ای بتمن برای مقابله با فاسدان و گردن کشان نیست.

«بتمن» جدید ثروتمند است و برترین ابزارهای ممکن را برای مقابله با تبهکاران در اختیار دارد اما بشدت منزوی است و با افراد محدودی در تماس است. شاید این طور بتوان گفت که «بتمن» جدید شخصیتی انسانی تر یافته است و از عالم بالا به روی زمین فرود آمده است.

این بار «بتمن» یک انسان کاملاً معمولی است و حتی با برخورداری از ابزارهای ویژه هم نمی تواند همیشه موفق باشد و نیاز به مراقبت دارد. «بتمن» نسخه یویدیویز«مت ریوز» انسانی تر است. گاهی کاملا شکست پذیر می شود و باید ضرباتی را از اوباش ساده هم تحمل کند و در برخی صحنه ها تنها با چاشنی شانس می تواند جان سالم به در برد.

«مت ریوز» موفق شده «بتمن» را به خوبی به تماشاگر معرفی کند و تماشاگر شاهد شخصیتی است که در مواجه با شهر محل زادگاهش کاملاً در وضعیت همتراز قرار دارد. در این جا نه خبری از آرمان های اَبَرقهرمانی است و نه با قهرمانی مواجه هستیم که به دنبال خوبی و گریز از شر باشد.

همچنین کلید ی ترین نکته در فیلم با «بتمن» ی مواجه هستیم که بیشتر کارآگاه شده است و به دنبال یافتن پیام های رمزی است که در صحنه های جرم به جا مانده است. تماشای این سکانس ها احتمالا ما را یاد «هفت» دیوید فینچر خواهد انداخت.ویدیویز

و دست آخر اینکه در این بتمن چندان از جلوه های ویژه استفاده نشده است و «بتمن» موتورسیکلتی نسبتا عادی دارد و ماشین او هم چندان شاخص نیست.

«بتمن» را چطور ببینیم؟

این فیلم اکشن و هیجان برانگیز را می توانید در رسانه کافه مدیا به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. کافه مدیا به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها