فیلم لسی بیا خونه

Lassie Come Home 2020
5.6/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم لسی بیا خونه

خانواده‌ای مجبور می‌شوند به علت مشکلات مالی، سگ خانگی خود لسی را به فرد ثروتمندی بفروشند، ولی...

درباره فیلم لسی بیا خونه

«لسی بیا خونه»؛ روایتی جدید از وفادارترین سگ جهان

فیلم «لسی به خونه بیا» که با عنوان «لسی به خانه بر می‌گردد» نیز ترجمه است، درامی ماجراجویانه است که ماجرای آن از رمانی با همین عنوان اقتباس شده است. «اریک نایت» در سال 1943 این اثر را نگاشت اما چندان زنده نماند تا شاهد موفقیت‌های آن باشد. ‌

در این نسخه‌ی جدید که در سال 2020 منتشر شد، سگ سرشناس سینما (لسی) بار دیگر به خانه‌ی صاحب قبلی‌اش بر می‌گردد. این فیلم که تمام صحنه‌های آن در آلمان فیلمبرداری شده است محصول آلمان و آمریکاست و کارگردانی آلمانی کارگردانی آن را بر عهده داشته است.

اریک نایت؛ خلبانی که نویسنده بود

شاید در میان نویسندگانی که در کنار حرفه‌ی نویسندگی در ارتش خدمت می‌کردند، تعداد انگشت‌شماری باشند که توانسته باشند به شهرت جهانی دست یابند. مشهورترین آنها «سنت اگزوپری» خالق «شازده کوچولو» بود که سرنوشت غریبی پیدا کرد.

اریک نایت نیز از دهه‌ی 30 قرن بیستم نویسندگی را در آمریکا آغاز کرد و در دهه‌ی 40 با آثاری که منتشر کرد نامش بر سر زبان‌ها افتاد. او پس از انتشار اثری به نام «لسی بیا خونه» در سال 1943 شهرت زیادی در آمریکا پیدا کرد و در همان سال اقتباسی از داستانش انجام شد و به روی پرده‌ی سینما رفت.

این نویسنده‌ی اصالتا انگلیسی چندان عمر نکرد تا شاهد شهرتش باشد زیرا در همان سال در یکی از عملیات‌های نظامی آمریکا در گینه، هواپیمای او دچار سانحه و کشته شد. ‌

داستانی تکراری و اقتباسی جدید

از سال 2000 به این سو سینمای هالیوود تقریبا هر سال شاهد اقتباس‌های جدید از آثار قدیمی بوده است. آثار کلاسیکی همچون «غرور و تعصب» یا انیمیشن‌هایی همچون «دامبو، فیل پرنده» و... فیلم‌نامه‌نویسان این آثار می‌کوشند تا چندان در روایت داستان دخل و تصرف نداشته باشند و صرفا با ایجاد فضایی جدید و استفاده از تکنولوژی‌های جدید ساخت فیلم فضای این آثار را معاصرتر کنند.

فیلم «لسی بیا خونه» برای نخستین بار در سال 1943 با سرمایه‌گذاری مترو گلدن مایر ساخته شد و موفقیت چشمگیری داشت. در سال 2005 بار دیگر این فیلم مورد اقتباس قرار گرفت و آخرین نسخه از آن نیز در سال 2020 منتشر شده است. البته در این میان نسخه‌های دیگری نیز از این داستان ساخته شده است.

در نخستین نسخه‌ی اقتباسی بازیگرانی چون الیزابت تیلور، بازگیر سرشناس هالیوود و برنده‌ی دو جایزه‌ی اسکار، حضور داشت اما در اقتباس‌های بعدی بازیگران چندان مطرحی حضور نداشتند.

ماجرای سگ وفاداری که به خانه بر می‌گردد

داستان فیلم «لسی بیا خونه» درباره‌ی سگ وفاداری به نام «لسی» است که بهترین دوست «فلو»ی 12 ساله است. «فلو» و سگش در روستایی آرام در جنوب آلمان زندگی می‌کنند اما وقتی پدر «فلو» کارش را از دست می‌دهد و به خانه‌ای کوچکتر نقل مکان می‌کنند، او مجبور است دوست مورد علاقه‌اش را ترک کند زیرا در ساختمان جدید ورود حیوانات ممنوع است.

در نتیجه، خانواده مجبور می‌شود حیوان مورد علاقه‌ی «فلو» را به محل دیگری بفرستد و در آنجا «لسی» با رفتار صاحب جدید کنار نمی‌آید و در اولین فرصت از خانه می‌گریزد و سفر پُر ماجرایی را برای رسیدن به صاحب اصلی‌اش آغاز می‌کند.

«لسی» در سفر بازگشت ماجراهای خطرناکی اعم از دیدار با شکارچیان سگ و طوفان سهمگین را تجربه می‌کند و البته در این میان افرادی نیز هستند که به او کمک می‌کنند. در این نسخه‌ی اقتباسی جدید تقریبا تلاش شده تا از تمام عناصر آلمانی برای ساخت فیلم بهره گرفته شود و انتخاب کارگردان آلمانی نیز حاکی از این ماجراست.

«لسی بیا خونه» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و ماجراجویانه را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها