فیلم دختر ستاره ای

Stargirl 2020
6.2/10
7+ مناسب برای سن بالای 7 سال

داستان فیلم دختر ستاره ای

درباره‌ی پسری است که توسط دختری به نام استارگرل فریب می‌خورد ، او سعی می‌کند تا درباره‌ی او بیشتر بفهمد و …

درباره فیلم دختر ستاره ای

«دختر ستاره‌ای»؛ ستاره‌ای که بدرخشید و ماه مجلس شد

فیلم «دختر ستاره‌ای» درامی خانوادگی با چاشنی طنز است که موضوع اصلی آن متفاوت بودن است. تفاوتی که در نگاه اول امری طبیعی به نظر می‌رسد اما در جامعه باید همواره منتظر تبعات این ناهمسانی بود و پی آن را به تن مالید.

این فیلم از رمانی به همین نام اقتباس شده است که در سال 2000 منتشر شد و در آن ایام نیز توجه بسیاری از منتقدان را برانگیخت. در سال 2015 اعلام شد که فیلمی از روی آن ساخته خواهد شد اما با چند سال تاخیر کار فیلمبرداری در سال 2018 در جنوب آمریکا انجام شد و جولیا هارت فیلم «دختر ستاره‌ای» را کارگردانی کرد.

همرنگ جماعت نشدن! مساله این است

«دختر ستاره‌ای» نوشته‌ی «جری اسپینلی» موفقیت بزرگی در عرصه‌ی نویسندگی برای این نویسنده محسوب می‌شود، به طوری که او را در فهرست پُر‌فروش‌ترین نویسنده‌ی «نیویورک تایمز» قرار داد و به دلیل پرداختن به موضوعی همچون «همرنگ جماعت نشدن» مورد توجه بسیاری از منتقدان قرار گرفت. اقتباس عالی «جولیا هارت» موجب شده تا فیلمی خوب و خانوادگی با موضوعی متفاوت و در عین حال تاثیرگذار از این اثر روی پرده‌ی نقره‌ای سینما به نمایش درآید.

غریبه‌ای که آشنا شد

داستان فیلم «دختر ستاره‌ای» درباره‌ی پسری دبیرستانی است که عاشق موسیقی است اما عاداتی نیز دارد که خوشایند همه نیست. او پس از استفاده از لباس‌های عجیب و غریب و استفاده از کراوات معروف پدرش با طرح جوجه‌تیغی بشدت توسط دوستانش مسخره می‌شود. او که آزارش به احدی نمی‌رسد به طرز فجیعی با قلدرهای مدرسه درگیر می‌شود و پس از آن به پسری آرام و گوشه‌گیر تبدیل می‌شود. خیلی زود متوجه می‌شود که همرنگ جماعت شدن آسان‌ترین راه برای جلوگیری از مسخره شدن است و شاید بهترین کار برای غرق شدن در جامعه‌ای که خواهان تغییر نیست. ‌

وقتی دانش‌آموز جدیدی به دبیرستان آنها وارد می‌شود، این پسر گوشه‌گیر به سرعت جذب او می‌شود زیرا او به طرز قابل توجهی با دیگران متفاوت است. پسرک با دیدن دختر تازه‌وارد فوراً احساس می‌کند که با او دوست شود که البته این موضوع چندان هم برای او کم‌هزینه نیست.

کارگردانی اهل عمل

از دیگر ویژگی‌های فیلم «دختر ستاره‌ای» نوآوری‌های کارگردان برای استفاده بهتر از فضا است به طوری که او در کویر خشک و سوزان جنوب آمریکا صحنه‌های بدیعی را خلق می‌کند که سرشار از شادمانی است.

هارت با گرفتن بازی‌های منحصر به فرد از بازیگرانی که برای نخستین بار پرده‌ی نقره‌ای را تجربه می‌کنند، نشان می‌دهد که کارگردان مولف نقش مهمی در فیلمسازی دارد و مهمتر از کمپانی‌های بزرگ فیلمسازی است.

این کارگردان همچنین نشان می‌دهد که با کار جمعی رابطه‌ی خوبی دارد و در این فیلم گروه طراحی خوب و موفقی دست و پا کرده استو از قضا یکی از نقاط قوت فیلم او صحنه‌پردازی و طراحی لباس محسوب می‌شود. ‌

از بازیگر «افسار گسیخته» تا برنده‌ی امریکن گات تلنت

فیلم «دختر ستاره‌ای» از جمله فیلم‌های هالیوودی است که بازیگر سرشناسی ندارد و شاید مشهورترین بازیگر آن «جانکارلو اسپوزیتو»، بازیگر معروف نقش «گوستاوو» در سریال «افسارگسیخته» و «بهتره به سال بزنگی» باشد. او در این اثر بر خلاف نقش فوق‌العاده‌اش در رهبری یک کارتل بزرگ مواد مخدر در آمریکا، نقش مربی دلسوزی را ایفا می‌کند.

بازیگر نقش «دختر ستاره‌ای» که بازی زیبای او موجب تحسین همگان شده است نیز پیش از حضور در این فیلم در گذشته به دلیل آهنگ‌سازی و خوانندگی توانسته بود برنده‌ی جایزه‌ی امریکن گات تلنت باشد. ‌

«دختر ستاره‌ای» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و خانوادگی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها