فیلم عدد اول ما

In Our Prime 2022
6.7/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم عدد اول ما

“جی وو” در یک دبیرستان خصوصی معتبر درس می خواند. “هاک سونگ” نگهبان مدرسه در واقع یک نابغه ریاضی است که از کره شمالی فرار کرده و اکنون با گذشته بسته خود زندگی می کند. طی اتفاقی “جی وو” با “هاک سونگ” آشنا می شود و از او می خواهد ریاضیات را به او یاد دهد و با هم دوست شوند. اما دوستی آن ها پس از یک حادثه در مدرسه به خطر می افتد و …

درباره فیلم عدد اول ما

«عدد اول ما»؛ وقتی ریاضیات درس زندگی می شود

«عدد اول ما» با عنوان اصلی «In Our Prime» که به «در دوران اوج ما» نیز ترجمه شده است، ماجرای دانش آموزی است که در یادگیری ریاضی با مشکل مواجه می شود و به طور ناگهانی متوجه می شود که خدمتکار مدرسه ی آنها نابغه ی ریاضی است.

«دون هون پارک» کارگردان این فیلم سینمایی دو ساعته است و «پارک بیونگ یون»، «پارک هه جون» و «جو یون سئو» در این اثر سینمایی ایفای نقش می کنند.

این فیلم محصول کره ی جنوبی است و پس از اکران در سال 2022 توانست نزدیک به چهار میلیون دلار در جهان فروش داشته باشد.

وقتی ریاضی موجب دوستی می شود

ریاضی و ریاضیات در فیلم های سینمایی بلافاصله مخاطب اهل سینما را به یاد فیلم «ذهن زیبا» با بازی فوق العاده ی راسل کرو می اندازد. این فیلم ماجرای زندگی «جان نش» برنده ی جایزه نوبل ریاضی بود که دچار روان گسیختگی شده بود و راسل کرو با درخشش در این فیلم توانست چهار جایزه ی اسکار را نصیب این فیلم کند.

اما در فیلم «عدد اول ما» ماجرا متفاوت است و شاهد آن هستیم که «جی وو» دانش آموزی است که در یک دبیرستان خصوصی سطح بالا درس می خواند. او به دلیل پیشینه ی اجتماعی متفاوت با همکلاسی های ثروتمندش سازگاری ندارد زیرا به خانواده ای کم بضاعت تعلق دارد.

از طرفی «هاک سونگ» نگهبان مدرسه یک نابغه ریاضی است که از کره شمالی فرار کرده و اکنون با گذشته بسته خود زندگی می کند. طی اتفاقی «جی وو» با «هاک سونگ» آشنا می شود و از او می خواهد ریاضیات را به او یاد دهد و با هم دوست شوند. اما دوستی آنها پس از یک حادثه در مدرسه به خطر می افتد.

به تصویر کشیدن طبقات اجتماعی کره ی جنوبی

در فیلم «عدد اول ما»، «جی وو» به خانواده ای فقیر تعلق دارد، در حالی که بیشتر همکلاسی های او از خانواده هایی ثروتمند هستند. او شانس تحصیل در مدرسه خصوصی را از طریق یک برنامه رفاهی به دست آورده است زیرا فرد باهوشی است اما مشکلات زیادی با حل مسائل ریاضی دارد.

از سوی دیگر او به دلیل کسب نمرات پایین در ریاضی از سوی معلمش تحت فشار قرار می گیرد و معلمش از او می خواهد به کلاس نیاید زیرا او آمار خوب کلاس او را خراب می کند. «جی وو» نمی تواند معلم خصوصی استخدام کند، بنابراین با مشکل بزرگی در زندگی روبرو است. در حالی که این دانش آموز در حال تسلیم شدن است، با نگهبان مدرسه ملاقات می کند که از کره شمالی فرار کرده است. او مردی است که رازهای زیادی دارد و به دانش آموز درس هایی می دهد تا بتواند در ریاضیات بهتر شود.

این فیلم در کنار به تصویر کشیدن موضوعات فردی و اجتماعی، تصویری از جامعه ی کره ی جنوبی را به نمایش می گذارد که در آن فساد و دیگر بی اخلاقی ها چگونه زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می دهد. از سوی دیگر دانش آموز در مواجهه با استادش درس اخلاق و زندگی می گیرد؛ درس هایی که در هیچ مدرسه ای جر مدرسه ی زندگی به کسی آموزش داده نمی شود.

ماجرای «هالیو» و موج کره ای

«هالیو» واژه ای است که در چند دهه ی اخیر جعل شده است و به گسترش فرهنگ کره ای در سراسر جهان اشاره دارد. کره ی جنوبی با ساخت سریال های تاریخی و در ادامه آهنگ های گروه «کی پاپ» توانست به سرعت در کشورهای دیگر نفوذ فرهنگی داشته باشد.

در حوزه ی فیلم نیز با فیلم هایی همچون «انگل» و سریالی همچون «بازی مرکب» توانست این موج را گسترش دهد، به طوری که فرهنگ کره ای هم اکنون بیش از صد میلیون طرفدار در سراسر جهان دارد.

این نشان از رشد قدرت نرم کره ی جنوبی در گسترش فرهنگ و از سوی دیگر بازده ی مالی آن دارد زیرا پیش بینی شده است در سال 2025 نزدیک به 25 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کنند که تحولی در بازار این کشور محسوب می شود.

«عدد اول ما» را چطور ببینیم؟

این درام کره ای را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها