فیلم اون یکی ها

The Other Guys 2010
6.6/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم اون یکی ها

دو کارآگاه پلیس که در شهر نیویورک امریکا زندگی می کنند به دنبال فرصت هایی هستند تا بهترین پلیس های شهر شناخته شوند اما…

درباره فیلم اون یکی ها

«اون یکی‌ها»؛ تصمیم دو پلیس نیویورکی برای تجربه هیجان بیشتر

«اون یکی‌ها» فیلمی کمدی-پلیسی به کارگردانی «آدام مک‌کی» کارگردان معروف و زبده‌ی فیلم‌های کمدی است. این فیلم محصول سال ۲۰۱۰ آمریکا است که بازیگرانی همچون «ویل فرل» و «مارک والبرگ» در آن نقش‌آفرینی داشته‌اند.

همکاری میان «آدام مک‌کی» و «ویل فرل» به ده‌ها سال پیش و به دوران فیلمسازی این کارگردان در مجموعه‌های تلویزیونی باز می‌گردد. این فیلم چهارمین همکاری میان این بازیگر و کارگردان است. این فیلم پس از نظرات خوب منتقدان توانست جایزه‌ی بهترین فیلم کمدی را از آن خود کند.

اکران این فیلم در سال 2010 با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و توانست نزدیک به 170 میلیون دلار فروش داشته باشد و هزینه‌ی 100 میلیون دلاری ساخت را جبران کند.

ترکیب میلیون دلاری!

ماجرای همکاری میان «ویل فرل» و «مارک والبرگ» نیز داستان جالبی دارد. نخستین رویارویی این دو بازیگر نام آشنای سینما به سال 2007 و برگزاری هفتاد و نهمین دوره‌ی جایزه‌ی اسکار مربوط می‌شود و از آنجا بود که ایده‌ی ایفای نقش این دو بازیگر در کنیک فیلم همچون خوره به ذهن برخی تهیه‌کنندگان هالیوودی افتاد.

در مراسم آن سال، ویل فرل در یک اجرای نمایشی و از پیش طراحی شده بازیگران و ستارگان حاضر در مهمترین رویداد سینمایی جهان را به سخره گرفت و به آنها متلک و لیچار نثار کرد اما ناگهان وقتی به «مارک والبرگ» رسید، بسیار مودبانه با او برخورد کرد.

این ماجرا خیلی خنده‌دار از آب درآمد و برخی از تهیه‌کنندگان هالیوودی را به این صرافت انداخت که ترکیب «ویل فرل» و «مارک والبرگ» در یک فیلم می‌تواند فرمول موفقیت‌آمیزی برای فروش فیلم در گیشه باشد. این فرمولی که در اجرای چند دقیقه‌ای مراسم اسکار خیلی خوب جواب داده بود، به یک فیلم سینمایی تبدیل شد و بعدها آنها در فیلم‌های دیگری هم مقابل هم قرار گرفتند و این نشان داد که تهیه‌کنندگان مسیر درستی را برگزیده‌اند.

پلیس‌های بیکار وارد صحنه می‌شوند!

فیلم «اون یکی‌ها» روایت دو پلیس نیویورکی به نام‌های «آلن» و «تری» است که همیشه پشت میز می‌نشیند و پرونده‌ای به آنها محول نمی‌شود. آن دو که از این وضعیت خسته شده‌اند تصمیم می‌گیرند پرونده‌های بگیرند و با موفقیت در آن برای خود نامی دست و پا کنند به طوری که دیگر همکاران به آنها افتخار کنند. از سوی دیگر با این اقدام هیجانی به زندگی خود بدهند و از روزمرگی خارج شوند.

تغییر شرایط و پذیرش خطر همیشه زندگی افرادی را که عافیت‌طلب بوده‌اند با خطرات ناگهانی و پیش‌بینی نشده مواجه می‌کند و گاهی اوقات بازتاب بیرونی آن به شکل کمدی و طنز است. این شرایط جدید دو بازیگر را در مسیر دیگری قرار می‌دهد که مخاطب با دیدن آنها، خواه ناخواه، به خنده می‌افتد.

وقتی کار به دست کاردان سپرده می‌شود

ساخت فیلم طنز در موقعیت‌های خنده‌آور از کارهای دشوار عرصه‌ی سینما محسوب می‌شود و تاکنون بارها در فیلم‌ها با آن مواجه شده‌اید اما موضوع موجب نمی‌شود هنگام تماشای فیلم «اون یکی‌ها» خنده از لب‌های شما برچیده شود.

«اون یکی‌ها» یک کمدی بی‌معنی نیست که بدون هیچ‌گونه داستانی صرفا بخواهد شرایط لازم برای سرگرم شدن مخاطبش را فراهم کند بلکه بدون داشتن ادعاهای اضافه آدم‌هایی را به تصویر می‌کشد که به خاطر یک اتفاق خاص، موقعیت‌های همیشگی‌شان را ترک می‌کنند تا یک بار دیگر به زندگی‌شان رنگ و بوی هیجان بدهند.

البته وقتی کارگردان کاربلدی همچون «آدام مک‌کی» و بازیگران درجه‌ یک در فیلم حضور دارند، چندان جای نگرانی نیست. فیلم «اون یکی‌ها» این نوید را به ما می‌دهد که با فیلم خوبی سر و کار داریم و قرار است هنگام مشاهده‌ لذت ببریم.

«اون یکی‌ها» را چطور ببینیم؟

این فیلم کمدی و خنده‌دار را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها