فیلم بلک آدام

Black Adam 2022
6.7/10
18+ مناسب برای سن بالای 18 سال

داستان فیلم بلک آدام

تقریبا 5000 سال از اعطا شدن قدرت مطلق خدایان مصر به بلک آدام و زندانی شدن وی می‌گذرد. حال با گذشت هزاران سال، او از مقبره زمینی خود آزاد شده و آماده است تا عدالت را به شیوه خاص خود در دنیای مدرن برقرار سازد اما…

درباره فیلم بلک آدام

بلک آدام ؛ آزادی ابر قهرمان برای خروج مردمش از بند ستمگری

بلک آدام با عنوان اصلی Black Adam فیلمی اکشن و ماجراجویانه در ژانر فانتزی است که داستان آن درباره ی ابرقهرمانی است که پس از پنج هزار سال بار دیگر به زمین فراخوانده می شود تا زمین را از چنگال آدم های شرور نجات دهد.

ژاومه کویت سررا کارگردان اسپانیایی و اصالتا کاتالانی این اثر را کارگردانی کرده است. او در دهه ی 90 میلادی به آمریکا رفت و در هالیوود به تدوین فیلم و موسیقی مشغول شد و آرام آرام به سمت کارگردانی فیلم ها رفت. او تاکنون در مقام کارگردان یا تهیه کننده در یازده فیلم ایفای نقش کرده است. بازیگرانی همچون دواین جانسن ، آلدیس هاچ ، سارا شاهی و مروان کتزاری در این فیلم حضور دارند.

بلک آدام محصول مشترک وارنر برادرز و دی سی اینترتینمنت است که برای ساخت آن نزدیک به 195 میلیون دلار هزینه شده است. این فیلم پس از سر و صداهای فراوان در سال 2022 اکران شد و توانست 391 میلیون دلار فروش داشته باشد که با توجه به میزان هزینه ی فیلم و فروش آن در جدول فیل های فاجعه بار قرار گرفت.

بلک آدام کیست؟

یکی از پرسش های کلیدی برای مخاطبان این فیلم شخصیت بلک آدام است و اینکه این ابرقهرمان جادویی به یکباره از کجای داستان های آمریکایی سر برآورد که به قهرمان فیلمی چنین پر هزینه تبدیل شد.

بلک آدام از شخصیت های خیالی کتاب های کمیک آمریکایی سر برآورده است که خالق آن دی سی کامیکس است. اتو بایندر و سی.سی. بک ، از بهترین نویسنده های کمیک، در سال 1945 این شخصیت را خلق کردند. بلک آدام یک ضد قهرمان است که در مصر باستان حضور داشت. او قرار بود دشمن کاپتان مارول دیگر قهرمان داستان های کمیک باشد. بلک آدام از بزرگترین شرور های دنیای کمیک های دی سی است که به عنوان دشمن اصلی سوپرمن شناخته می شود. جاودانگی، کنترل صاعقه، پرواز و آسیب ناپذیری از جمله ویژگی های این شخصیت کمیک است. نخستین حضور او روی پرده ی سنما نیز در سال 2022 انجام شد که دواین جانسن معروف به (راک) نقش او را ایفا کرد.

نگاهی کوتاه به داستان بلک آدام

ماجرای داستان در شهری به نام خندق می گذرد که تداعی گر مصر باستان است. مردم خندق، در دوران باستان با ظهور بلک آدام توانستند در برابر ستمگران قد علم کنند و خود را از چمبر استعمار آنها خارج کنند. پس از این ماجرا این شخصیت قهرمان طلسم می شود تا در روزگاری دیگر احیا شود.

در فیلم شاهد آن هستیم که پس از گذشت پنج هزار سال، بار دیگر مردم خندق تحت استعمار کشوری ظالم قرار می گیرند که تسمه از گرده ی آنها می کشد و آنها را استثمار می کند. برای نجات از این وضعیت اسفبار، برخی از مردم خندق به صورت زیرزمینی کارهایی می کنند تا بلکه شهرشان رها شود. باستان شناسی که به افسانه ی بلک آدام باور دارد تلاش می کند طلسم او را بشکند تا با کمک او کشورش را نجات دهد و از این قهرمان افسانه ای برای آزادی خندق کمک بگیرد.

سایه ی سنگین قهرمان روی فیلم

  • از نقاط قوت این فیلم می توان به صحنه های اکشن فراوان آن اشاره کرد اما این امر موجب شده است تا قهرمان اصلی داستان، بلک آدام ، در مرکز توجه کارگردان قرار بگیرد و دیگر شخصیت ها در سایه ای از ابهام فرو روند.
  • ابتدا در سال 2017 جان پلی به عنوان کارگردان این اثر انتخاب شد اما او با کناره گیری از این پروژه گفت: من علاقه ای به ابر قهرمانان ندارم و دوست ندارم این شانس را از کسی بگیرم که به ساخت این نوع فیلم ها علاقه مند است.
  • فیلم بلک آدام رکوردی در هفته ی اول فروش در کانادا و آمریکا ثبت کرد. در هفته ی نخست اکران این فیلم 67 میلیون دلار در این دو کشور فروش داشت که رکوردی برای دواین جانسون و هواداران او محسب می شود. این شخصت هواداران بسیاری در این دو کشور دارد و رکورد فروش آخرین نسخه از فیلم سریع و خشن 60 میلیون دلار بود.
  • دی سی کامیکس در آخرین اعلام نظر اعلام کرده است که احتمالا در آینده، ادامه ی این فیلم را بسازد و برای این منظور در حال برنامه ریزی است.

بلک آدام را چطور ببینیم؟

این فیلم اکشن و ماجراجویانه را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

بازیگر
کارگردان
دیدگاه‌ها