فیلم شارمجی نامکین

Sharmaji Namkeen 2022
7.6/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم شارمجی نامکین

داستانی ساده در مورد یک پیرمرد ۶۰ ساله دوست داشتنی که به تازگی بازنشسته شده است.

درباره فیلم شارمجی نامکین

«شارمجی نامکین»؛ طعم بازنشستگی با تنقلات خوش طعم

«شارمجی نامکین» عنوان اصلی فیلم هندی «Sharmaji Namkeen» است که در فارسی به «تنقلات خوش طعم» ترجمه شده است، درامی کمدی و خانوادگی است. فیلمی درباره ی پدری که در 58 سالگی به زور بازنشسته می شود اما او تلاش می کند شغل دیگری برای خود دست و پا کند و بر حسب اتفاق متوجه استعداد خود در آشپزی می شود.

«هیتش باتیا» کارگردان این فیلم است و در این فیلم بازیگرانی همچون «ریشی کاپور» و «پارش راوال» ایفای نقش کرده اند.

«شارمجی نامکین» محصول سال 2022 سینمای بالیوود است که پس از اکران نقدهای غالبا خوبی درباره ی آن منتشر شد.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم «شارمجی نامکین»

فیلم درباره ی مردی 58 ساله به نام «شارما» است که در شرکت مشغول به کار است. او که همسرش را از دست داده است با دو فرزندش زندگی می کند که هر یک از آنها علایق خود را پیگیری می کنند؛ یکی در دانشگاه مشغول به تحصیل است و قصد دارد خانه ای بخرد و دیگری به حرکات موزون علاقه دارد.

«شارما» به هر دری می زند تا از کارش اخراج نشود اما این اتفاق رخ می دهد. او برای فرار از این وضعیت دست به کار می شود و رزومه اش را به شرکت های دیگر ارسال می کند اما پاسخی دریافت نمی کند و دست آخر ناامید از این وضعیت تصمیم می گیرد برای دورهمی های خانگی آشپزی کند.

او که آشپزی قابل است بلافاصله موفق می شود و می تواند کارهای مختلفی برای پخت و پز پیدا کند. در طول این مراسم های آشپزی او که عمری از فرزندانش دور بوده است با آنها بیشتر آشنا می شود و متوجه برخی مشکلات آنها می شود.

پدر و پسر پشت میله های زندان

از سکانس های زیبای این فیلم حضور پدر و پسر پشت میله های زندان است. «شارما» که متوجه سرمایه گذاری اشتباه پسر خود شده است تصمیم می گیرد او را به دریافت پول خود ترغیب کند اما وقتی با پاسخ منفی پسرش مواجه می شود به سمت شرکت هجوم می برد و با ماموران حراست درگیر می شود و به زندان می افتد.

پسر که به دیدن او می آید نیز به زندان می افتد و درون سلول بازداشت که از خانم ها هم در آن حضور دارند جملات خنده داری رد و بدل می شود که به آنها در بیرون رفتن از زندان کمک می کند.

«شارمجی نامکین» و آخرین فیلم «ریشی کاپور»

«ریشی کاپور» از بازیگران نامدار سینمای هند است و بیش از صد فیلم در کارنامه ی هنری او دیده می شود. او فرزند «راج کاپور» بازیگر مشهور سینمای هند است. او از سال 1970 با بازی در فیلم «اسم من دلقک» است وارد سینما شد و تا سال 2021 یک نفس بازی می کرد.

در سال 2018، ریشی کاپور پس از تشخیص سرطان تقریباً یک سال در نیویورک تحت درمان بود و سال بعد او به هند بازگشت . در سال ۲۰۲۰، در پی مشکل تنفسی در بیمارستان بستری شد. او که به سرطان خون مبتلا بود تا آخرین لحظات زندگی، پزشکان و کادر درمانی بیمارستان را می خنداند و سرانجام درگذشت.

پس از مرگ او مشکلاتی در آخرین پروژه ی سینمایی او بوجود آمد زیرا تقریبا نیمی از فیلم «شارمجی نامکین» فیلمبرداری شده بود. ابتدا مسئولان فیلم اعلام کردند که احتمالا با جایگزین شدن بازیگر دیگر صحنه ها را دوباره فیلمبرداری خواهند کرد اما سپس به این نتیجه رسیدند که ادامه ی فیلم را با بازیگر جدید فیلمبرداری کنند.

«شارمجی نامکین» آخرین اثر این بازیگر نامدار هند بود که در سال 2022 اکران شد. بسیاری از منتقدان معتقد بودند که طنز این بازیگر در آخرین اثر به کمال رسیده است و صحنه های زیبا و ماندگاری را خلق کرده است.

«شارمجی نامکین» را چطور ببینیم؟

این درام کمدی و خانوادگی را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها