فیلم مامور مجازات : منطقه جنگی

Punisher: War Zone 2008
5.9/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم مامور مجازات : منطقه جنگی

فرانک هنوز سرگرم مبارزه با جنایتکاران و باندهای خلافکار است. اکنون او باید با بزرگترین دشمنش مبارزه کند، کسی که نام جیگسا را برای خود انتخاب کرده و با تشکیل یک سازمان جنایتکار قدرت زیادی پیدا کرده است

درباره فیلم مامور مجازات : منطقه جنگی

«مامور مجازات: منطقه جنگی»؛ طعم انتقام از لُمپن‌ها

فیلم «مامور مجازات: منطقه جنگی» که با عنوان «مجازاتگر» و حتی «پانیشر» نیز ترجمه شده است، درامی اکشن و جنایی ‌است که در سال 2008 اکران شد.

«مامور مجازات: منطقه جنگی» عنوان سومین قسمت از این مجموعه فیلم‌ها است که بر اساس کمیک بوک «پانیشر» ساخته شده است. در سومین ‌قسمت این فیلم «ری استیونسون» نقش «مجازاتگر» را ایفا می‌کند و این فیلم پهار سال بعد از نسخه‌ی دوم آن ارایه شد که برخی منتقدان «ری استیونسون» را بازیگر بهتری برای ایفای این نقش دانستند. این فیلم پس از اکران در جشنواره‌های بین‌المللی نیز به نمایش در آمد و در جشنواره جهانی بدلکاران توانست جایزه‌ای بدست آورد.

علاقه‌مندان این مجموعه اطلاع دارند که نخستین مجموعه‌ی این فیلم با عنوان «مجازاتگر» در سال 1989 ساخته و قسمت دوم آن نیز در سال 2004 اکران شد.

«لسی الکساندر» کارگردان «مامور مجازات: منطقه جنگی» است. این فیلم محصول مشترک آمریکا، کانادا و آلمان است و تمامی صحنه‌های آن در شهرهای مونترال و کبک کانادا فیلمبرداری شده و هزینه‌ی ساخت آن 35 میلیون دلار بوده است.

«مامور مجازات» در برابر «مرد پازلی»

داستان فیلم «مامور مجازات» درباره‌ی افسر سابق ارتش‌ آمریکا است که «فرانک کسل» نام دارد. او پس از کشته شدن اعضای خانواده‌اش به دست تبهکاران تصمیم می‌گیرد از آنها انتقام بگیرد و برای این منظور عنوان «مامور مجازات» را برای خود انتخاب می‌کند و با همین عنوان به سراغ جنایتکاران می‌رود.

در فیلم «مامور مجازات: منطقه‌ جنگی» شاهد آن هستیم که «کسل» بعد از تعقیب و گریز فراوان موفق به محل اختفای رئیس باند تبهکاران «روسوتی» می‌شود. پس از درگیری و مبارزه، «روسوتی» در لحظات پایانی موفق به فرار می‌شود و به طرز اسرارآمیزی نجات می‌یابد و پس از عمل جراحی پلاستیک چهره‌اش تغییرات زیادی پیدا می‌کند و به مرد پازلی معروف می‌شود.

«کسل» که مدت‌ها بر این باور بود که رقیبش را شکست داده و او را کشته است به ناگهان متوجه می‌شود «روسوتی» هنوز زنده است و از برنامه‌ی او آگاه می‌شود و تصمیم می‌گیرد مانع دزدی او شود.

فیلم اکشن با طعم احساس

از نکات برجسته‌ی «مامور مجازات: منطقه جنگی» می‌توان به صحنه‌های اکشن آن اشاره کرد که به خوبی فیلمبرداری شده است. سرعت بالای صحنه‌های زد و خورد در کنار کات‌های کارگردان و ضربات محکم دو رقیب بسیار خوب از آب در آمده است و بسیاری از منتقدان بر سر این موضوع متفق‌القول هستند.

در وهله‌ی دوم باید به این موضوع اشاره کرد که این فیلم فقط اکشن نیست و شاهد فیلمی هستیم که در آن شخصیت‌هایی حضور دارند که دارای عواطف و احساسات هستند. از این رو فیلم فقط همچون فیلم‌های راکی «بزن بزن» صرف نیست.

در وهله‌ی سوم نیز بازیگران این فیلم هستند که به خوبی از پش نقش‌ها برآمده‌اند. برای مثال «دومینیک وست» در نقش «مرد پازلی» یا «داگ هاچینسون» عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

صحنه‌های خشن و زبان کوچه‌بازاری

همچنین به نظر برخی منتقدان این فیلم اقتباس خوبی از کمیک بوک داشته است. البته برخی هم به این انتقاد داشته‌اند که فیلم صحنه‌های خشن فراوانی دارد اما نباید فراموش کنیم که «مامور مجازات» در پی مجازات افرادی است که سالها از دست قانون فرار کرده‌اند و به همین دلیل زبان فیلم نیز بیش از حد عامیانه و کوچه‌بازاری انتخاب شده است. زیرا قهرمان داستان قرار است با لمپن‌هایی از طبقات فرو دست جامعه مواجه شود.

«مامور مجازات: منطقه جنگی» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها