فیلم یاکشا: عملیات بی رحمانه

Yaksha: Ruthless Operations 2022
6.2/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم یاکشا: عملیات بی رحمانه

این فیلم درباره رهبر بی رحم یک گروه عملیاتی خارج از کشور است که نام مستعار خود را از روحی آدم خوار گرفته و در شهری پر از جاسوس، ماموریتی خطرناک را بر عهده می گیرد.

درباره فیلم یاکشا: عملیات بی رحمانه

«یاکاشا: عملیات بی رحمانه»؛ فیلم جاسوسی به سبک کره ای ها

«یاکاشا: عملیات بی رحمانه» با عنوان اصلی «Yaksha: Ruthless Operations» فیلمی اکشن و جنایی درباره ی رهبر بی رحم یک گروه عملیاتی است که نام مستعارش «یاکاشا» است که به معنی بلعیدن روح انسان هاست. او قرار است در شهری پر از جاسوس، ماموریتی خطرناک را انجام دهد.

«نا هیون» کارگردان این فیلم است که پیش از این آثاری همچون «زندان» و «18 می» را کارگردانی کرده است. او همچنین نامزد دریافت چندین جایزه ی بین المللی بوده است. در این فیلم اکشن بازیگرانی همچون «پارک هی سو»، «جین یانگ» و «لی ال» ایفای نقش دارند.

«یاکاشا: عملیات بی رحمانه» محصول کره ی جنوبی است که فیلمبرداری آن در شهری واقع در چین انجام شده است و در سال 2022 در کره اکران شد و پس از مدتی از طریق نتفلیکس در شبکه ی خانگی به نمایش درآمد.

نگاهی کوتاه به داستان فیلم

در فیلم «یاکاشا: عملیات بی رحمانه»، «کانگ این» مردی خبث و بی رحمی است که هدایت گروهی از جاسوسان را بر عهده دارد و نام گروه او «تیم سیاه» است. داستان های افسانه ای درباره ی نحوه از بین بردن دشمنانش بر سر زبان هاست از این رو گروه های دیگر به خوبی می دانند قرار است با چه کسی دست و پنجه نرم کنند. او این بار به همراه «تیم سیاه» وارد آسیا می شود تا عملیاتی را انجام دهد.

«کانگ این» نام مستعار «یاکاشا» را برای خود انتخاب کرده است که معنای تحت اللفظی آن اشاره به کسی دارد که روح انسان ها را می بلعد.

«تیم سیاه» به دنبال از بی ثبات کردن کل آسیاست و از این رو «یاکاشا» تلاش می کند از تمام ابزارهای ممکن برای پیشبرد هدف خود استفاده کند.

فیلمی مملو از صحنه های اکشن

یکی از نقاط قوت این فیلم همچون دیگر فیلم های ژانر اکشن کره ای صحنه های زد و خورد و اکشن فراوان است به طوری که گاهی تماشاگر سر در گم می شود که دلیل این همه زد و خورد برای چیست.

از قضا این موضوع باب طبع تماشاگران کره ای است در سالهای اخیر شاهد آن هستیم که ساخت این نوع فیلم ها بسرعت در حال انجام است. یکی از دلایل آن شاید مربوط به ذائقه ی تماشاگران کره ای باشد زیرا درجدول فورش فیلم های کره ای در سال 2022 بیشتر فیلم های پر فروش مربوط به فیلم های اکشن هستند.

دمیدن بر آتش خصومت ژاپنی ها و کره ای ها

یکی از ویژگی های «یاکاشا: عملیات بی رحمانه» که صراحتا به آن اشاره شده است نزاع میان کره ای ها و ژاپنی هاست و به نوعی تعمیق شکافی که میان این دو ملت وجود دارد. کره ای ها در گذشته برای مدتی زیر سلطه ی ژاپنی ها بوده اند و در این فیلم شاهد تکرار حس تنفر آنها از یکدیگر هستیم.

این فیلم می تواند برای تماشاگران دو کشور زننده باشد. بسیاری از این کلیشه متنفرند که ژاپنی ها از کره ای ها متنفرند یا اینکه کره ای ها از ژاپنی ها بیشتر از مردمان کره شمالی تنفر دارند. این فیلم تنش های گذشته را حل نخواهد کرد.

سرگرم کردن مخاطب به هر بهایی

برخی از فیلم سازان کره ی جنوبی در سال های اخیر ثابت کرده اند که در آثارشان فقط به دنبال سرگرم کردن مخاطب هستند و برای این منظور چندان علاقه ای به پرداختن و گسترش فیلمنامه ندارند. از نظر آنها فیلم نامه در یک خط خلاصه می شود و آن ابتدا و انتهای داستان است و الباقی فیلم را باید با صحنه های اکشن پُر کرد.

این دسته از فیلم سازان کره ای از هر کلیشه ای که تا به حال در تاریخ سینما استفاده شده و حتی کلیشه هایی که هنوز کشف نشده اند برای سرگرم کردن بیشتر تماشاگر استفاده می کنند.

«یاکاشا عملیات بی رحمانه» را چطور ببینیم؟

این انیمیشن کوتاه را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها