فیلم شکست‌ناپذیر

Unbroken 2014
7.2/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم شکست‌ناپذیر

بعد از سقوطی تقریباً کشنده در جنگ جهانی دوم، لوئیس زامپرینی ۴۷ روز پر از رعب و وحشت را به همراه دو تن از یارانش روی دو قایق نجات بادی گذراند. تا این که توسط نیروی دریایی ژاپن دستگیر و به یکی از اردوگاه‌های اسرای جنگی اعزام شد...

درباره فیلم شکست‌ناپذیر

«شکست ناپذیر»؛ روایتی از استقامت در اقیانوس و زندان‌های ژاپن

فیلم «شکست ناپذیر» درامی تاریخی با موضوع جنگ جهانی دوم است و زندگی قهرمان المپیک و نجات معجزه‌ی‌آسای او پس از 47 روز سرگردانی در اقیانوس آرام را روایت می‌کند. ‌

از نکات مهم و جالب توجه این فیلم همکاری ستارگان هالیوودی در کارگردانی و نویسندگی این اثر سینمایی است. در فیلم «شکست‌ناپذیر» آنجلینا جولی، بازیگر سرشناس هالیوود، و برادران کوئن در مقام نویسنده همکاری مشترکی کرده‌اند.

هزینه‌ی ساخت این فیلم 65 میلیون دلار بود و توانست پس از اکران 165 میلیون دلار فروش داشته باشد. این ساخته‌ی خانم کارگردان در 33 بخش از جشنواره‌های بین‌المللی فیلم نامزد دریافت جایزه شناخته شد و 14 جایزه را از آن خود کرد. همچنین، تمامی لوکیشن‌های این فیلم نیز در سیدنی فیلمبرداری شده است.

روایتی بکر از زندان‌ و شکنجه‌های ژاپنی

در فیلم «شکست‌ناپذیر» با صحنه‌های تاریخی و فلش‌بک‌های متفاوتی مواجه هستیم. لوییس زامپرینی جوانی بود که در سال 19 سالگی در مسابقات المپیک 1936 در برلین شرکت کرد اما با آغاز جنگ جهانی دوم به نیروی هوایی آمریکا پیوست.

در سال 1943 و حین انجام عملیات با هواپیمای بمب‌افکن هواپیمای زامپرینی در اقیانوس آرام سقوط کرد و به مدت 47 روز بدون آب و غذا به سختی خود را زنده نگه داشت تا اینکه به دست نیروی دریایی ژاپن نجات یافت.

اما نجات او همچون روایت سعدی در گلستان، نجات یافتن به دست گرگ بود. زامپرینی به اردوگاه اسرای این کشور منتقل می‌شود و شکنجه‌های بسیاری را متحمل می‌شود و واتانابه، شکنجه‌گر زندان، بشدت او را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد.

چگونه آنجلینا کارگردان «شکست‌ ناپذیر» شد؟

فیلم «شکست‌ ناپذیر» اقتباسی است از رمان «ناگسستنی» که به قلم لورا هیلن برند نوشته شده و بیش از چهار میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته است. رمانی که 160 هفته‌ی متوالی در فهرست پُر فروش‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

نسخه‌ی اولیه فیلمنامه را ریچارد لاگراونیز نوشت و فرانسیس لارنس هم به عنوان کاگردان انتخاب شد. اما کمپانی یونیورسال از فیلمنامه راضی نبود و برای همین برادران کوئن را برای بازنویسی فیلمنامه استخدام کرد. با طولانی شدن روند بازنویسی فیلمنامه، لارنس از پروژه کنار کشید و آنجلینا جولی جایگزین او شد.

فیلم «شکست ناپذیر» در سال 2014 ابتدا در سیدنی و سپس در آمریکا اکران شد و با استقبال نسبتاً خوب منتقدان مواجه شد و توانست نزدیک به 165 دلار در بازار جهانی فروش کند. همچنین در مراسم اسکار آن سال نیز در سه رشته نامزد جایزه اسکار شد.

مضمون‌های ستودنی در کنار نماهای منحصر به فرد

فیلم «شکست ناپذیر» دومین اثر کارگردانی شده توسط آنجلینا جولی، دربرگیرنده مضامین تحسین برانگیزی از جمله اراده، شکست ناپذیر بودن و سرخم نکردن در مقابل ظلم است.

‌از لحاظ فنی نیز فیلم نکات قابل تاملی دارد. کارگردان با استفاده از نماهای بزرگ از اردوگاه‌ها و نماهای جذاب زیر آب تصاویری خلق کرده که تماشایش واقعا لذت بخش است. این فیلم اثری تماشایی و حماسی است که از لانگ شات‌های بسیار زیبا و داستانی سوزناک بهره می‌گیرد که به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند.

تماشای فیلم قبل از اکران روی تخت بیمارستان

قهرمان فیلم «شکست ناپذیر» لوییس زامپرینی است و او تا سال 2014 در قید حیات بود و کمی پیش از اکران فیلم درگذشت. او این شانس را داشت تا بخش‌هایی از فیلمی را که درباره‌ی او ساخته شده بود پیش از مرگ در لپ‌تاپ خانم کارگردان مشاهده کند.

«شکست ناپذیر» را چطور ببینیم؟

این فیلم تاریخی و جنگی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها