فیلم محموله ویژه

Special Delivery 2022
6.4/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم محموله ویژه

داستان فیلم درباره زنی به نام جانگ است که شغل مخفی دارد. او در خواست های غیر عادی انتقال و جابه جایی را با موفقیت صد در صد انجام میدهد یک روز او مجبور میشود تا پسر بچه ای را جا به جا کند اما ...

درباره فیلم محموله ویژه

«محموله ویژه»؛ اکشن کره ای با حال و هوای «لئون حرفه ای»

«محموله ویژه» با عنوان اصلی «Special Delivery» که به عنوان آن به «بسته ویژه» نیز ترجمه شده است، فیلمی هیجان انگیز، اکشن و جنایی است درباره ی دختری که شعار کسب و کارش این است: «همه چیزهایی را به مقصد می رسانم که اداره ی پست از تحویل آن محموله ها سر باز می زند».

«محموله ویژه» را «پارک دی مین» کارگردانی کرده است. او پیش از این «سوندال: مردی که رودخانه را فروخت» را به روی پرده برده است، فیلمی در ژانر کمدی و خانوادگی که فرهنگ مردم کره را نمایش می دهد. در این فیلم بازیگرانی همچون «سو دام پارک»، «هیو دونگ وون»، «جون جونگ هیون» و «کیم ایی سونگ» حضور دارند.

این فیلم اکشن محصول کره ی جنوبی است که در سال 2022 اکران شد و توانست نزدیک به سه و نیم میلیون دلار در سطح جهان فروش داشته باشد.

دختری که محموله های ویژه حمل می کند

داستان فیلم «محموله ویژه» درباره ی زنی به نام «اون ها» است که کارمند عادی است اما شغلی مخفی دارد. او در خواست های غیرعادی انتقال و جابجایی پول را به صورت مخفیانه انجام می دهد. این درخواست ها بیشتر شامل جابجایی پول های بدست آمده از راه شرط بندی های غیرقانونی است.

«کیونگ پیل»، یک افسر پلیس و مغز متفکر قماربازی های مخفی در سئول، در تعقیب شخصی به نام «سئو وان» است تا کلید امنیتی حساب بانکی را که 30 میلیون دلار در اختیار دارد، بازیابی کند. بقیه داستان حول محور این است که چگونه «اون ها» از «سئو وان» در برابر «کیونگ پیل» محافظت می کند. از اینجا به بعد است که شاهد صحنه های گریز و تعقیب در شهر هستیم .

همبازی شدن زوج هنری

«سو دام پارک» و »جون جونگ هیون» از بازیگران مطرح کره ی جنوبی هستند که پس از موفقیت فیلم «انگل» در سال 2019 در فیلم های دیگری هم رو به روی هم قرار گرفته اند. موفقیت خیره کننده ی فیلم نخست موجب شد تهیه کنندگان کره ای از فرمول این بازیگران در فروش فیلم های خود غافل نشوند.

«محموله ویژه» با حضور این دو بازیگر مورد توجه مخاطبان قرار گرفت و نقدهای خوبی را به همراه داشت.

آموزش های ویژه برای خانم بازیگر

«سو دام پارک» برای ایفای نقش دختری همه فن حریف در این اثر اکشن به مدت سه ماه و هفته ای دو بار آموزش ورزش رزمی و بدلکاری می دید تا بتواند برای ایفای این نقش آماده شود.

اقتباسی آزاد از «لئون حرفه ای»

به فیلم «لئون حرفه ای» با حضور ستارگانی چون «ژان رنو» و «ناتالی پورتمن» و موسیقی پایانی فوق العاده هنوز هم فیلمی دیدنی برای بیشتر علاقه مندان به سینما محسوب می شود.

«محموله ی ویژه» نیز به باور برخی منتقدان برداشتی آزاد از این اثر کلاسیک سینماست. فیلاین فیلم روایت دختری با نام «یون ها» است که در کودکی به همراه خانواده از کره ی شمالی فرار کرده است. اما او تنها بازمانده ی خانواده ی مهاجر محسوب می شود و دلالی با نام «سا جانگ» او را بزرگ کرده است.

بر خلاف فیلم «لئون حرفه ای که تمام حوادث آن در یک ساختمان به وقوع می پیوندد، در این فیلم مدام شاهد تعقیب و گریز هستیم. در کل شباهت هایی میان این دو اثر وجود دارد که بیشتر مربوط به شخصیت پردازی دختر دو فیلم است و لی پایان بندی دو فیلم بسیار متفاوت است.

موج فیلم های اکشن کره ای

تا پیش از این شاهد فیلم ها و سریال هایی بودیم که بیشتر بر فرهنگ، تاریخ و موضوعات اجتماعی مردم کره دست گذاشته بود. گویا با تولید فیلم هایی همچون «محموله ویژه» باید در آینده ی نزدیک شاهد تولیدات بیشتر کره ای درحوزه فیلم های اکشن باشیم.

«محموله ویژه» را چطور ببینیم؟

این درام ورزشی را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها