فیلم پروژه آدام

The Adam Project 2022
6.7/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم پروژه آدام

بعد از آنکه آدام رید، خلبان جنگنده مسافر زمان، اتفاقی هواپیمایش را در سال 2022 فرود می آورد، با خود دوازده ساله اش همراه می شود تا ماموریت نجات آینده را بر عهده بگیرد.

درباره فیلم پروژه آدام

«پروژه ی آدام»؛ فیلمی برای ترمیم شکاف نسل ها

«پروژه ی آدام» فیلمی ماجراجویانه و اکشن درباره ی سفر در زمان است. فردی که از سال 2050 می گریزد و به سال 2022 می آید و با نوجوانی خودش مواجه می شود و قصد دارد ماموریت مهمی را د رگذشته به پایان برساند.

«شاون لوی» کارگردان این فیلم است که در کارنامه ی او آثار سرگرم کننده و پر مخاطب بسیاری وجود دارد. این کارگردان کانادایی که سابقه بازیگری هم دارد، به عنوان یکی از کارگردانان موفق در گیشه شناخته می شود زیرا تاکنون نزدیک به 12 فیلم ساخته است و این فیلم ها در مجموع دو میلیارد دلار فروش داشته است که عدد تامل برانگیزی است.

در این اثر بازیگرانی همچون «رایان رینولدز»، «مارک رافلو»، «جنیفر گارنر»، «واکر اسکوبل» و «کاترین کینر» ایفای نقش کردند. «پروژه ی آدام» در سال 2022 اکران شد و بازخوردهای متفاوتی داشت.

نگاهی به داستان «پروژه ی آدام»

داستان با سقوط ماشین زمان آدام شروع می شود. او که در سال 2050 بوده است به دلیل برخی تحقیقات قصد دارد به سال 2018 سفر کند اما مشکلاتی در این راه بروز می کند و او در سال 2022 در جنگلی فرود می آید.

آدم که مجروح شده است در خانه ای پناه می گیرد و در پارکینگ آن پنهان می شود و شب هنگام با نوجوانی 13 ساله ملاقات می کند که یک سال پیش پدرش را از دست داده است. این نوجوان که خود آدام است با او کمک می کند تا زودتر بهبود پیدا کند و آدام بزرگتر به او می گوید که برای انجام ماموریتی باید به سال 2018 برود و با پدرش دیدار کند تا آینده را نجات دهند. سپس هر دوی آنها به سال 2018 می روند و ماجراهایی برای آنها رخ می دهد.

در نگاه اول شاید فیلمنامه ی سرراست باشد و چندان پیچیده ای نداشته باشد اما با مشاهده ی فیلم متوجه می شویم که آدام باید همزمان دو کار را انجام دهد: از سویی او باید با گذشته ی خود کنار بیاید و از سوی دیگر باید جهان را نجات دهد.

ترمیم شکاف نسل ها در بستر سفر به زمان

هسته ی اصلی داستان «پروژه ی آدام» درباره ی خانواده ای ازهم پاشیده است که در درون قصه ای دیگر روایت می شود که به سفر در زمان مربوط می شود. این داستان در برخی جاها شبیه به «چارلی و کارخانه ی شکلات سازی» می شود؛ مردی که به تمام چیزهایی که دوست داشته دست یافته اما هنوز در حسرت محبت پدر و مادر است.

در داستان «پروژه ی آدام» با پسری مواجه هستیم که چه در کودکی و چه در بزرگسالی، قادر به بخشیدن پدری نیست که زودهنگام فوت شده و آنها را تنها گذاشته است. از این رو شاید آن را بتوان داستانی بین نسلی دانست که برخورد آن ها را با یکدیگر تعریف کند و از آنجا هم ایده های دیگری را مطرح می کند. همدلی در خانواده، خشم و ناراحتی، رویارویی با خود، نگاهی همدلانه به سختی های بزرگ شدن و بلوغ از جمله این مفاهیم هستند.

«پرو ژه ی آدام» ماجراجویی اکشن ساده ای است که در نوستالژی غوطه ور می شود. این اثر همچون دیگر آثار پیشین کارگردان برای مخاطب سرگرم کننده است و این تمایل را در شما ایجاد می کند که با خانواده خود مهربان تر باشید و قدر لحظات باهم بودن در محیط خانواده را بدانید.

«پروژه آدام» ممکن است پیچیدگی چندانی نداشته باشد، اما نکات جالبی ارائه می دهد. در نتیجه این فیلم یک اثر خانوادگی است که بچه ها آن را دوست خواهند داشت و بچه های بزرگ نیز ممکن است پس از دیدن آن چندان واکنشی نشان ندهند.

«پروژه ی آدام» را چطور ببینیم؟

این فیلم اکشن و هیجان برانگیز را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها