فیلم چیپ و دیل تکاوران نجات

Chip 'n Dale: Rescue Rangers 2022
7.0/10
7+ مناسب برای سن بالای 7 سال

داستان فیلم چیپ و دیل تکاوران نجات

در انیمیشن چیپ و دیل: تکاوران نجات Chip ‘n Dale: Rescue Rangers 2022 خواهید دید سی سال پس از پایان برنامه تلویزیونی محبوب چیپ و دیل، اکنون این دو سنجاب زندگی بسیار متفاوتی دارند. اما زمانی که همبازی قدیمی آن‌ها به نام مونتری جک به طرز اسرارآمیزی ناپدید می‌شود، چیپ و دیل باید بار دیگر با یکدیگر متحد شده تا دوست خود را نجات دهند و…

درباره فیلم چیپ و دیل تکاوران نجات

«چیپ و دیل؛ تکاوران نجات»؛ داستان سنجاب‌های دوست‌داشتنی

فیلم لایو اکشن «چیپ و دیل؛ تکاوران نجات» اثر جدید والت دیزنی در سال 2022 است. این فیلم در ژانر لایو اکشن (حرکت زنده) است و بازگشت و دنباله‌ی سریالی کارتونی با همین عنوان است که در دهه‌ی 80 و 90 میلادی (قریب به 40 سال پیش) در آمریکا پخش می‌شد.

آکیوا شفر کارگردان این فیلم ماجراجویانه و کمدی است و رقم تقریبی ساخت آن از سوی کمپانی والت دیزنی 70 میلیون دلار اعلام شده است. این کمپانی اعلام کرده است که در حال بررسی فیلمنامه‌ها برای ساخت ادامه‌ی این لایو اکشن است.

لایو اکشن و هزینه‌های سرسام‌آور

در یک قرن گذشته صنعت سینما در سایه‌ی پیشرفت‌های تکنولوژیک به ارتقای روش‌های مختلف درساخت فیلم‌ها اقدام کرده است. ژانر لایو اکشن یکی از همان پیشرفت‌هایی به‌شمار می‌رود که باوجود اینکه عمر زیادی ندارد ولی موفق شده است به محبوبیت زیادی میان اهالی سینما دست پیدا کند.

‌در این‌ میان فیلم‌های لایو اکشن باعث به‌وجود آمدن سبک از فیلم‌های سینمایی شده است که نه در دسته انیمیشن‌ها قرار می‌گیرند و نه در دسته فیلم‌های معمولی.

«لایو اکشن» به زبان ساده یک روش برای برای به‌ تصویر کشیدن تصاویر است که در آن به‌ جای استفاده از انیمیشن و تصاویر متحرک ساخته شده به‌ وسیله کامپیوتر در تولید فیلم، از بازیگران واقعی یا حیوانات واقعی استفاده می‌شود. برای ساخت فیلم‌های لایو اکشن خبری از طراحی شخصیت‌ها توسط کامپیوتر نیست و نقش شخصیت‌های حاضر در فیلم توسط بازیگران واقعی یا حیوانات واقعی ایفا می‌شود.

‌نکته مهم در فیلم‌های لایو اکشن این است که برای ساخت یک تصویر ویژه و منحصر به‌فرد می‌توان تصاویر لایو اکشن را با انیمیشن ترکیب کرد. ایراد فیلم‌های لایو اکشن بودجه نسبتا زیاد مورد نیاز آن‌ها است که عمدتا برای طبیعی‌تر نشان دادن صحنه‌های موجود در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند تا تصاویر آن تا جای ممکن به واقعیت نزدیک شوند. فیلم «چیپ و دیل: تکاوران نجات» نیز بر اساس این تکنیک سینمایی ساخته شده است.

نوستالژی سنجاب‌های دوست داشتنی

از جمله علاقه‌های کمپانی‌های بزرگ فیلم سازی در دهه‌های اخیر بازگشت به آثار قدیمی و ساخت نسخه‌های جدید از این آثار بوده است و در این میان بعضی وقت‌ها پیرنگ داستانی برخی فیلم‌ها کاملا تغییر یافته و به قول اهالی فن ریبوت شده‌اند و یا اینکه تلاش شده داستان این فیلم‌های قدیمی ادامه یابد.

لایو اکشن «چیپ و دیل: تکاوران نجات» در دسته‌ی دوم قرار می‌گیرد. ‌این فیلم داستان دو سنجاب معروف است که سال‌هاست از دوران در اوج ‌بودن آنها سپری شده است. آن‌ها متوجه می‌شوند که دوستشان مانتری جک دزدیده شده پس برای پیدا کردن او دوباره باهم متحد می‌شوند.

در لایو اکشن «چیپ و دیل: تکاوران نجات» شخصیت منفی داستان درحال قاچاق شخصیت‌ها برای فیلم‌های زیرزمینی است. او همان «پیترپن» است که حالا بزرگ شده و به خلاف مشغول است و دلیل انجام اقدامات مجرمانه و خلاف قانون را بیان می‌کند.

حضور افتخاری بتمن و ای‌تی

فیلم لایو اکشن «چیپ و دیل: تکاوران نجات» تلاش می‌کند با حضور افتخاری تعداد بسیاری از شخصیت‌ها مثل بتمن و ET لحظات بامزه‌ای را برای ما خلق کنند، اما فقط به این شخصیت‌ها محدود نمی‌شود و ما شاهد حضور دیگر شخصیت‌های کارتونی همچون «پیتر پن»‌ سونیک زشت نیز هستیم.

حضور لحظه‌ای این شخصیت‌ها سبب شده روایت داستان برای لحظاتی قطع شود و لحظات مفرح و شادی برای بچه‌ها و دوستداران این شخصیت‌های کارتونی ایجاد شود.

«چیپ و دیل: تکاوران نجات» را چطور ببینیم؟

این لایو اکشن کمدی و ماجراجویانه را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها