فیلم بربرها

Barbarian 2022
7.1/10
18+ مناسب برای سن بالای 18 سال

داستان فیلم بربرها

در مورد زنی جوان به نام تس است که برای مصاحبه شغلی به شهر دیگری سفر می‌کند. در این میان او متوجه می‌شود اقامتگاهی که رزرو کرده به اشتباه توسط فرد دیگری نیز اجاره شده و مرد عجیبی قبلا در آنجا اقامت کرده است. با این حال تس تصمیم می‌گیرد تا شب را در همین اقامتگاه سپری کند. اما او به زودی متوجه می‌شود خانه‌ای که اجاره کرده آنطور که به نظر می‌رسد نیست و…

درباره فیلم بربرها

«بربر»؛ به خانه های اینترنتی اعتماد نکنید

«بربر» با عنوان اصلی «Barbarian» عنوان فیلمی در ژانر وحشت است که به روایت زندگی زنی می پردازد که برای یافتن کار به شهری دیگری می رود و خانه ای را اجازه می کند اما متوجه می شود که آن خانه رازهایی در پرده دارد.

«زک کرگر» نویسنده و کارگردان این اثر است که باور منتقدان نخستین تجربه ی جدی او روی پرده ی نقره ای محسوب می شود و پیش از این تجربه ی ساخت دو فیلم را در کارنامه دارد. «کرگر» پیش از این بازیگر فیلم های کمدی بوده است. در این فیلم بازیگرانی همچون «جورجینا کمپبل»، «بیل اسکاشگورد» و «جاستین لانگ» ایفای نقش می کنند.

«بربر» فیلمی آمریکایی است که با بودجه ی چهار میلیون و نیم ساخته شد و در سال 2022 اکران شد. این فیلم موفقیت خوبی داشت و توانست 45 میلیون دلار فروش داشته باشد.

نگاهی کوتاه به فیلم «بربر»

فیلم «بربر» داستان زنی به نام «تِس» با بازی «جورجینا کمپبل» را روایت می کند که در شبی بارانی به دیترویت می رسد و به سراغ یک خانه ای می رود که به صورت اینترنتی برای خود رزرو کرده است. او با رسیدن به جلوی درب خانه کلیدها را پیدا نمی کند، و متوجه می شود درب خانه قفل است.

او نارحت از این موضوع با سایتی که خانه را از طریق آن رزرو کرده تماس می گیرد اما متوجه می شود که چراغ خانه روشن می شود. او در ادامه در می زند و مردی به نام «کیت» با بازی « بیل اسکاشگورد » در را باز می کند و ادعا می کند این خانه را او نیز برای اقامت رزرو کرده است. «کیت» شخصا او را از زیر باران به داخل خانه دعوت می کند، و در نهایت از او می خواهد بماند، زیرا در صورت نپذیرفتن دعو او مجبور است شب را در خیابان و خطرات آن سپری کند. زن هراسان با اکراه دعوت را می پذیرد و «کیت» اتاق خواب را به او می دهد تا در آن بخوابد. همانطور که او در رختخواب مستقر می شود، همه چیز شروع به ترسناک شدن می کند و او ترس و تعلیق فضای فیلم را پُر می کند.

استفاده ی صحیح از ساختار سه پرده ای و موفقیت فیلم

ساختار فیلمنامه ی «بربر» از دلایل موفقیت آن است. اکثر فیلم ها به ترتیب از ساختار سه پرده ای استفاده می کنند؛ ساختاری که شامل یک آغاز، میانه و پایان است که به تعبیر اهالی سینما می شود: کنش صعودی، اوج و کنش نزولی. مطمئنا این فیلمنامه با دیگر آثار سینمایی اشتراکات بسیاری در استفاده از این فضا دارد اما این استفاده درست از ساختار سه پرده ای است که تماشاگران را در لبه صندلی هایشان نگه می دارد، و واقعاً نمی دانند چه چیزی در آینده قرار است رخ دهد.

وقتی پای یک کتاب در میان است

ایده ی اولیه ی این فیلم از کتاب «موهبت ترس» الهام گرفته شده است و تقریبا اقتباسی وفادار به این داستان انجام شده است. این کارگردان در گفت و گویی اعلام کرده بود که پس از خواندن داستان نخستین ایده ای که به ذهنش خطور کرده را به یک فیلمنامه تبدیل کرده بود و سعی داشته چیزی را خلق کند که صرفاً جهت سرگرمی باشد.

«کرگر» با خلق سکانس های وحشتناک و بهره گیری از شخصیتی نفرت انگیز و به یاد ماندنی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مخاطب را در هاله ای از ترس و تعلیق نگه دارد. او همچنین اعلام کرده بود که برخی از ضعف های داستانی را حذف کرده است تا به این صورت به فیلم لطمه ای وارد نشود. فیلم او شاید در بخش پایانی دارای ضعف هایی باشد اما به هرحال فیلمی سرگرم کننده و عالی است.

«بربر» را چطور ببینیم؟

این فیلم ترسناک، پر هیجان و راز آلود را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها