فیلم زندگی و مرگ در انبار

Life and Death in the Warehouse 2022
7.4/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم زندگی و مرگ در انبار

فیلم یک داستان واقعی را روایت کرده و در مورد کارگری به نام آلیس است که در یک انبار در شهر کوچک ولز مشغول به کار می‌باشد. اما زمانی که آلیس متوجه می‌شود باردار است، دوست دوران کودکی او، مگان، به سرعت برای کار به کارکنان انبار ملحق می‌شود. ولی با گذشت زمان، مگان برای حفظ شغل خود در انبار، آلیس را تحت فشار قرار داده و در نهایت او و فرزند درون شکمش را در معرض خطری جدی قرار می‌دهد که…

درباره فیلم زندگی و مرگ در انبار

«زندگی و مرگ در انبار»؛ کارفرمایان و کارمندان از نگاهی دیگر

فیلم «زندگی و مرگ در انبار» با عنوان اصلی (Life and Death in the Warehouse) درامی است درباره ی زنی که پس از کمک به دوستش، خود و جنین درونش را در معرض خطر قرار می دهد.

این فیلم یک ساعته را «آیشا رافائلی» و «جوزف بولمن» کارگردانی کرده است و فیلمنامه ی آن توسط «هلن بلک» و «جوزف بولمن» به رشته ی تحریر درآمده است.

این فیلم محصول BBC Drama Productions است و بازیگرانی همچون «ایمی فیون ادواردز»، «پاپی لی فریر» و «کریگ پارکینسون» در آن ایفای نقش کرده اند و در مارس 2022 نخستین بار از طریق شبکه ی بی بی سی و در ادامه از طریق شبکه های خانگی در سراسر جهان به نمایش درآمد.

داستانی واقعی که به فیلم تبدیل شد

فیلم «زندگی و مرگ در انبار» بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. داستان درباره ی زنی به نام آلیس است که در انبار شرکتی بین المللی در شهر ولز به کار مشغول است. وقتی آلیس متوجه می شود که باردار است، دوست او «مگان» برای کار به انبار می آید. «مگان» برای حفظ شغل خود در انبار، آلیس را تحت فشار قرار می دهد که فرزند درون شکمش را در معرض خطری جدی قرار می دهد.

«زندگی و مرگ در انبار» پس از نمایش گسترده بازخوردهای مثبت فراوانی از سوی منتقدان دریافت کرد و با استقبال گسترده مخاطبین روبرو شد به طوری که برای نحوه کارگردانی، بازی های درخشان، فضاسازی ها، فیلمنامه، نحوه تدوین و تولید و بارها مورد تحسین قرار گرفت. در سال 2022 این فیلم در بخش بهترین فیلم تلویزیونی و بهترین ادیت فیلم در جایزه ی بفتا (جوایز آکادمی فیلم بریتانیا) نامزد دریافت جایزه شناخته شد.

فیلمی که چشم مخاطب را باز می کند

«زندگی و مرگ در انبار» فیلمی یک ساعته است اما در همین مدت کم نیز بسیاری از مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده است. زیرا این فیلم در عین کوتاهی و بهره گرفتن از داستانی واقعی تلاش می کند واقعیت جامعه را در مقابل چشمان ما بگشاید. جامعه ای که افراد برای حفظ منصب های شغلی و یا ارتقای جایگاه حاضر به انجام بسیاری از کارهای غیر اخلاقی می شوند.

این فیلم خیلی از واقعیت های دنیای کار را به خوبی به تصویر کشیده است. به طور مثال توالت های کثیف و شکسته ی کارگردان، نبود امکانات بهداشتی در سرویس های بهداشتی، بی حمی در برابر اشتباه کارگران و اخراج بی قید و شرط آنها در پی بروز هر اشتباه از جمله فضاهایی است که کارگردان به خوبی در به تصویر کشیدن آنها تلاش کرده است.

انتقاد به شرکت های بزرگ جهان در رفتار با کارگران

از سوی دیگر کارفرما نیز در این میان بی نصیب نمانده است و کاگردان در سکانس هایی از فیلم نشان می دهد که چطور کارفرما با آن نگاه های سرد و پرخاشگرانه به کارگران نگاه می کند؛ گویی آنها متعلقان و بردگان او هستند.

البته برخی منتقدان این فیلم را انتقادی به «آمازون» بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان می دانند. شرکتی که به رغم سرمایه های فراوان رفتار خوبی با کارمندانش ندارد و شعار همیشگی اش احترام و انجام تعهد در برابر مشتری است. شرکت هایی که هزاران کلک را برای فرار از پرداخت مالیات انجام می دهند و از پرداخت تعرفه های تجاری سر باز می زنند.

شرکت های بین المللی که نسبت به انسان ها و احساسات آنها بی توجه هستند و تمام فکر و ذکر آنها انجام کارها بر اساس جدول زمان بندی است و به محض پایین آمدن راندمان کارگران آنها را اخراج می کنند و شخص دیگری را جایگزینش می کنند.

نمایش چنین صحنه هایی آن هم در کشور مدرن و توسعه یافته ای همچون انگلیس، برای برخی از کاربران و منتقدان شکه کننده بود و تمام آنها متفق القول هستند که تماشای آن برای هر فردی ضروری است.

«زندگی و مرگ در انبار» را چطور ببینیم؟

این درام اجتماعی را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها