فیلم کمربند قرمز

Redbelt 2008
6.7/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال
کارگردان:

داستان فیلم کمربند قرمز

در مورد مایک یک مربی حرفه ای هنرهای رزمی است، که پیشنهادی برای ورود به دنیای سینما و بازیگری دریافت می کند و این ماجرا زندگی او را تغییر می دهد…

درباره فیلم کمربند قرمز

«کمربند قرمز»؛ کارگردان رزمی‌کار و گمشده‌ی اخلاق

فیلم «کمربند قرمز» درامی ورزشی است که نویسنده‌ و کارگردان آن «دیوید ممت» است. دیوید ممت برای اهالی تئاتر و سینما چهره‌ای ماندگار محسوب می‌شود و حتی از نظر منتقدان آثار او در زمره‌ی کلاسیک‌های جاویدان آمریکا قرار دارد. او در کنار نویسندگی و نمایش‌نامه‌نویسی هر از چند گاهی به فیلم‌سازی روی می‌آورد و اکثرا آثار خودش را در مقام کارگردان به روی پرده‌ی نقره‌ای می‌برد.

دیوید ممت همواره به اصول اخلاقی پایبند بوده و تجربه‌ی شخصی خودش را پیرامون خانواده و جهان جنایت زیرزمینی آمریکایی می‌نویسد و با این کار توانسته است درام‌های ارزشمندی خلق کند.

در فیلم «کمربند قرمز» چیویتل اجیوفور، تیم آلن، امیلی مورتیمر، آلیس براگا و جو مانتن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم با بودجه‌ی هفت میلیون دلاری در سال 2008 ساخته شد و توانست نزدیک به سه میلیون تومان فروش داشته باشد.

فیلمی در ادامه‌ی سنت «کوروساوا»

«دیوید ممت» در مصاحبه‌ای درباره‌ی ساخت فیلم «کمربند قرمز» گفته بود که این فیلم در ادامه‌ی سنت آکیرو کوروساوا، کارگردان برجسته‌ی ژاپنی، ساخته شده است و نگاه او به مقوله‌ی ورزش‌های رزمی در امتداد نگاه این کارگردان ژاپنی است.

«ممت» در ظاهر پیرنگ داستان تلاش کرده است موضوعات مهم دیگری را قرار دهد و از این نظر با فیلمنامه‌ای مواجه هستیم که شکافی در آن دیده نمی‌شود. در این فیلم کارگردان به دنبال نمایش یک قهرمان واقعی است.

او برای ساخت صحنه‌های اکشن فیلم با انجمن ورزش‌های رزمی مشورت کرده بود و از ورزشکاران رزمی در نقش‌های بدل فیلم استفاده کرد.

پیروزی آقای کارگردان در مبارزه

«دیوید ممت» دارنده‌ی کمربند ارغوانی جوجیتسو است و سال‌هاست که به این هنر رزمی می‌پردازد. «چیویتل اجیوفور» از بازیگران این فیلم در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که در حین فیلم «دیوید ممت» را به مبارزه طلبیده بود. در جریان مبارزه آقای کارگردان او او را شکست داده بود.

گمشده‌ی اخلاق در مسابقات رزمی

علاقه‌مندان به هنرهای رزمی نیک آگاه هستند که هدف این ورزش‌ها خلق صحنه‌های اکشن و درگیری‌های فیزیکی نیست بلکه هدف اصلی این ورزش‌های تزکیه روح و نفس است و ورزشکار تلاش می‌کند با انجام این حرکات ذهن و بدنش را هماهنگ کند.

در فیلم «کمربند قرمز» نیز شخصیت اصلی داستان درگیر موضوعی اخلاقی است. «مایک تری»، شخصیت اصلی فیلم، مربی ورزش‌های رزمی است و به آموزش جودیتسو مشغول است. خانواده‌‌ی همسرش از گردانندگان مبارزه‌های رزمی هستند و به او اصرار می‌کنند که در این مسابقات شرکت کند اما «مایک» به این کار رغبت ندارد و معتقد است رقابت برای ورزشکار افتخاری ندارد بلکه او را ضعیف می‌کند.

پس از وارد آمدن خسارت به خانه‌ی «مایک» او تلاش می‌کند از طریق بیمه خانه را تعمیر کند اما به او گفته می‌شود که خانه به دلیل سوانح طبیعی خسارت دیده و مشمول پرداخت بیمه نمی‌شود. او برای تهیه پول به سراغ برادرش می‌رود و برادرش به او پیشنهاد مبارزه در رینگ را می‌دهد اما او به این کار تن نمی‌دهد. ‌

در جریان نجات بازیگری در رستوران با او دوست می‌شود و به پیشنهاد او در یک فیلم به ایفای نقش می‌پردازد اما پس از مدتی او مقروض می‌شود و برای پرداخت بدهی‌هایش مجبور می‌شود وارد رینگ شود و مبارزه کند.

در حین مسابقات متوجه می‌شود که گردانندگان مسابقات به هیچ وجه صادق نیستند و آنها برای اطمینان دادن به سرمایه‌گذاران در چینش رقابت‌کنندگان برای مسابقه تقلب می‌کنند تا به این صورت پول بیشتری به جیب بزنند.

«کمربند قرمز» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها