فیلم کیمی

Kimi 2022
6.3/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم کیمی

فیلم کیمی درباره تکنسینی است که فوبیای مکان های شلوغ را دارد. او متوجه مدرکی از یک جنایت کار میشود و وقتی میخواهد آن مدرک را به پلیس گزارش دهد با مقاومت روبه رو میشود و او که دنبال عدالت است باید کاری که از همه چیز بیشتر از آن میترسد را انجام دهد یعنی ترک اپارتمان و ...

درباره فیلم کیمی

«کیمی»؛ درامی درباره ی سلطه ی تکنولوژی بر بشر در ایام کرونا

فیلم «کیمی» با عنوان اصلی «Kimi» درامی است جنایی و هیجان انگیز درباره ی کارمند یکی از شرکت های فناوری که از بیماری حضور در میان جمعیت در هراس است اما برای اطلاع رسانی درباره ی یک جنایت باید به میان مردم برود. روایت قهرمانِ زنِ بی ادعایی که موفق می شود بیشتر درگیری های جامعه امروز را از طریق سینما به زبان بیاورد.

این فیلم آخرین ساخته ی «استیون سودربرگ» از کارگردانان به نام آمریکاست که کارنامه ی پُربار و درخشانی در ساخت فیلم های هیجان انگیز و اکشن دارد. او را بیشتر با مجموعه فیلم های «یاران اوشن» می شناسند اما در حوزه ی سینمای خلاق نیز از کارگردانان موج نوی آمریکا محسوب می شود و هنوز فیلم «ترافیک» در خاطر علاقه مندان به سینما باقی مانده است.

این فیلم محصول استودیوی فیلمسازی وارنر برادرز است که در سال 2022 اکران شد و بازیگرانی همچون «زوئی کراویتز» و «ریتا ویلسون» در این فیلم حضور دارند.

غلبه بر «برزن هراسی» در ایام کرونا

سودربرگ در این اثر به سراغ شبکه های ارتباطی و پاندمی کرونا رفته است، مفاهیمی همچون: سلطه ی فناوری بر زندگی بشر در عصر امروزی، شرکت های بزرگ فناوری، تبعات ادمه دار همه گیری ویروس کرونا، اعتراضات مدنی خیابانی و مساله ی زنان. این موضوعات در فیلمنامه ی «کیمی» وجود دارند و بدون اینکه اضافه و خارج از قاعده به نظر آیند، مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد.

ماجرای فیلم با گسترش ویروس کرونا در جهان گره خورده است. شخصیت اصلی داستان (آنجلا) برای یکی از شرکت های فناوری در سیاتل کار می کند و متوجه جنایتی وحشتناک می شود و وقتی قصد دارد آن را به گوش مدیران شرکت برساند، اما به دلیل بروکراسی پیچیده موفق به دادن گزارش خود به مقامات شرکت نمی شود.

«آنجلا» به دلیل تعرضی که پیش تر به او شده، دچار بیماری «برزن هراسی» یا «ترس از حضور در میان جمعیت» (Agoraphobia) است. در نتیجه اضطراب زیادی که تجربه می کند، از بسیاری موقعیت های اجتماعی دوری می کند. او مدت ها است که از خانه خود بیرون نرفته و از خانه مشغول کار است. همه گیری بیماری کرونا و خانه نشینی اجباری هم به این وضعیت او دامن زده است. و ردپای جهانِ امروز را می توان در تک تک رفتارهای آنجلا دید.

در نهایت او مجبور می شود بر ترس دیرینه اش که همانا حضور در میان جمعیت است غلبه کند و از آپارتمانش خارج شود. اما آنجلا با مشکل دیگری مواجه می شود که همانا قانون جدیدی است که شورای شهر تصویب کرده است که حضور مردم در محل های عمومی به منظور مبارزه با گسترش ویروس کرونا در کشور را ممنوع می کند.

نکاتی درباره ی فیلم «کیمی»

  • اوج هنر این فیلم در بازی «زوئی کراویتز» و حمله های عصبی او به تصویر کشیده شده است. «کراویتز» به خوبی شخصیت آنجلا را درک کرده و در نمایش احساسات او و تنش های درونی اش کاملا موفق بوده است.
  • سودربرگ استاد توجه به جزئیات در فیلم سازی است. او می داند که هیچ یک از جزئیات فیلمنامه را نباید از قلم بیاندازد و یا ناقص و اشتباه به تصویر بکشد، از بطری نوشیدنی گرفته تا گفتگوی تلفنی او با همسایه طبقه بالا. او می کوشد تمام ظرافت های فیلمنامه را به دقت در فیلم بگنجاند.
  • موسیقی عنصر کلیدی در سینمای سودربرگ است و «کلیف مارتینز» همواره از همکاران سودربرگ در ساخت موسیقی متن بوده است. او با استفاده از سازهای متفاوت، موسیقی سیالی را به فیلم تزریق کرده است که بیشتر از هر چیز به خلق فضا و برجسته شدن حس ها در صحنه های مختلف کمک می کند.
  • نکته ی جالب توجه دیگر در این فیلم استفاده از صدای همسر سابق سودربرگ، بنتسی برنتلی، به جای صدای شخصیت اصلی داستان است.

«کیمی» را چطور ببینیم؟

این درام هیجان انگیز را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها