فیلم امور داخلی 2

Infernal Affairs 2 - 2003
NaN/10
17+ مناسب برای سن بالای 17 سال

داستان فیلم امور داخلی 2

چان وینگ از آمورزشگاه پلیس اخراج می‏شودو. حال، شخصی بنام وونگ به او پیشنهاد می‏دهد از این به ب

درباره فیلم امور داخلی 2

«امور داخلی2»؛ نسخه‌ی هنگ‌کنگی «پدرخوانده»

فیلم «امور داخلی2» که با عنوان «روابط جهنی2» نیز ترجمه شده، درامی در ژانر اکشن و جنایی است که دنباله‌ی فیلم «امور داخلی1» محسوب می‌شود. «آلن مک» و «فلیکس چونگ» فیلم‌نامه‌ی این اثر را نگاشته‌اند و کارگردانی آن بر عهده‌ی «اندرو لو» و «آلن مک» بوده است.

فیلم «امور داخلی2» روایتی جدید از درگیری پلیس، مافیا و جاسوسان پلیس است که هر کدام به نحوی سعی می‌کنند رقیب دیگر را از صحنه حذف کنند.

این فیلم محصول کشور هنگ‌کنگ است که در سال 2003 اکران شد و توانست در همان سال نامزد بسیاری از جایزه‌ها در جشنواره فیلم هنگ‌کنگ شود. این فیلم دو ساعته پس از اکران توانست نزدیک به سه میلیون و 300 هزار دلار فروش داشته باشد.

نگاهی کوتاه به داستان «امور داخلی2»

در «امور داخلی2» شاهد آن هستیم که «چان وینگ» از کادر نیروی پلیس اخراج می‏شود و شخصی بنام «وونگ» به او پیشنهاد می‏دهد به خدمت او در بیاید و مخفیانه در کارهای خلاف باند تبهکاری او مشارکت داشته باشد. «چان» این پیشنهاد را می‏پذیرد و وظیفه پیدا می‌کند فعالیت‌های شرکتی را که توسط سه خانواده اداره می‌شود زیر نظر بگیرد. ریاست این سه شرکت بر عهده‌ی برادر ناتنی «وونگ» است.

همزمان فرد دیگری ماموریت می‌یابد پس از کشتن فردی مهم در اداره‌ی پلیس نفوذ کند و به عنوان رابط باند تبهکار در اداره‌ی پلیس هنگ‌کنگ حضور داشته باشد. این روابط پیچیده‌ منجر به برملا شدن روابط دیگر و در نهایت پایان اقتدار این خانواده‌ی مافیایی می‌شود.

نسخه‌ی هنگ‌کنگی از فیلم «مخمصه»

در میان اهالی سینما، همواره ساخت قسمت دوم یک فیلم ایده‌ای بد محسوب می‌شود زیرا قرار است در قسمت دوم شاهد اتفاقاتی تکراری باشیم که به اثر اولیه ارتباط پیدا می‌کند و روشی برای طولانی کردن زندگی شخصیت اصلی فیلم محسوب می‌شود.

با وجود این، فیلم «امور داخلی 2» یک استثنا محسوب می‌شود. در فیلم نخست شاهد آن بودیم که پلیس هنگ‌کنگ تلاش می‌کند به هر ترتیبی که هست عوامل باند تبهکار را از بین ببرد و اشارات کوچکی به گذشته‌ی اتفاقاتی می‌شود که به بحرانی عظیم تبدیل شده‌‌ است.

به همین دلیل در حالی که مخاطب با تماشای فیلم اول پایان داستان را می‌داند در این فیلم با ماجراهای جدیدی مواجه می‌شود. در «امور داخلی 2» شاهد حضور بازیگران جدیدی هستیم که نگاه عمیق‌تری نسبت به جامعه‌ی هنگ‌کنگ دارد و حتی برخی از منتقدان آن را نسخه‌ی جدیدی از فیلم «مخمصمه» اثر «مایکل مان» نام داده‌اند.

فیلم «امور داخلی 2» می‌کوشد تصویر دقیق‌تر و واقعی‌تر از متهمانی را ارایه دهد که مقابل قانون می‌ایستند و نظم و قانون را زیر پا می‌گذارند.

شباهت‌های ناخواسته به فیلم پدر خوانده

دست‌اندرکاران فیلم «امور داخلی 2» در این اثر بر خلاف فیلم اول تصمیم گرفتند بازیگران جدیدی را وارد فیلم کنند و «ادیسون چن»، «شون یو»، «آنتونی چا سانگ ونگ» در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

همچنین فیلم بر خلاف «امور داخلی1» که پیرنگ داستان در سال 2000 می‌گذشت، تصویری از جامعه‌ی هنگ‌کنگ در دهه‌ی 90 میلادی است و ظهور و سقوط یک خانواده‌ی تبهکار به نام «نگای» را روایت می‌کند.

بسیاری از مخاطبان پس از مشاهده‌ی این فیلم به یاد فیلم معروف «پدرخوانده» افتاده‌اند. در اینجا نیز شاهد آن هستیم که «فرانسیس نگای» که مردی تحصیل‌کرده، خونسرد و حسابگری است مسئولیت اداره‌ی خانواده را بر عهده دارد که از این نظر به «مایکل دون کورلئونه» با بازی آل پاچینو شباهت دارد.

به رغم این شباهت‌های فیلم‌نامه‌ای، فیلم «امور داخلی2» درامی اصیل محسوب می‌شود که با کارگردانی و بازیگران خوب توانسته است به موفقیت‌های بسیاری نائل شود.

«امور داخلی2» را چطور ببینیم؟

این فیلم جذاب و اکشن سینمایی را می‌توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر‌ VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم‌های محبوب‌تان را در سانس دلخواه و همراه خانواده یا به تنهایی تماشا کنید.

دیدگاه‌ها