فیلم مرد خاکستری

The Gray Man 2022
6.5/10
13+ مناسب برای سن بالای 13 سال

داستان فیلم مرد خاکستری

فیلم در مورد ماهرترین مامور سی آی ای است که هویتش برای هیچکس آشکار نیست. او به صورت تصادفی رازهایی تاریک درباره سی آی ای را آشکار می کند، یکی از همکاران سابق او جایزه ای برای کشتنش تعیین می کند و باعث آغاز جستجویی جهانی توسط قاتلان حرفه ای برای یافتنش می شود.

درباره فیلم مرد خاکستری

«مرد خاکستری»؛ مامور سیا در پی انتقام

«مرد خاکستری» با عنوان اصلی «The Gray Man» فیلم اکشن و هیجان انگیزی درباره ی مامور یکی از سازمان های جاسوسی است که از سر اتفاق به اسناد برخی از پرونده های سازمان پی می برد و این موجب به خطر افتادن جان او می شود.

در این اثر بازیگران سرشناسی همچون «رایان گاسلینگ»، «کریس ایوانز» و «آنا دِ آرماس» حضور دارند.

برادران «روسو» (آنتونی و جو) کارگردان این اثر هستند که ید طولانی در ساخت فیلم های اکشن و پر هزینه در هالیوود دارند. فیلم هایی همچون «کاپیتان آمریکا» و «انتقام جویان» یا «استخراج» از جمله آثار پر فروش و اکشن این دو برادر محسوب می شود. در هالیوود از این دو برادر به عنوان فرمول موفق برای فروش در گیشه سینما یاد می شود و از این رو آثار آنها با استقبال طرفداران مواجه می شود.

فیلم «مرد خاکستری» محصول نتفلیکس است که سرمایه گذاری چند صد میلیونی آن در این فیلم حرف و حدیث های بسیاری را ایجاد کرد. این فیلم در سال 2022 اکران شد و له یا علیه آن انتقاداتی مطرح شد.

افشای اسرار محرمانه سازمان سیا

داستان فیلم «مرد خاکستری» درباره ی یکی از نیروهای ویژه سازمان جاسوسی CIA با نام «کورت جنتری» است که عنوان مستعار او «سیرا سیکس» است. «رایان گاسلینگ» ایفای این نقش را بر عهده دارد. او به طور تصادفی و در دل یک ماموریت به اسرار تاریک این آژانس اطلاعاتی پی می برد.

پس از این ماجرا، مامور «سیرا سیکس» به هدف اصلی گروه های مختلف تبدیل می شود و توسط یکی از ماموران سیا که از نظر سلامت روان وضعیت چندان مناسبی ندارد و قاتلان بین المللی در سراسر جهان مورد تعقیب قرار می گیرد.

از «برد پیت» تا برادران «روسو»

ماجرای سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری نتفلیکس برای ساخت این فیلم از نکات بسیار تامل برانگیز بوده است. این بزرگ ترین سرمایه گذاری نتفلیکس برای ساخت یک فیلم سینمایی محسوب می شود.

در سال 2011 اعلام شد که جیمز گری اقتباسی از این رمان را انجام خواهد داد و بازیگر اصلی آن «برد پیت» خواهد بود. اما مدتی بعد این پروژه لغو شد و در سال 2016 اعلام شد که «کریستوفر مک کوایر» کارگردانی این اثر را بر عهده خواهد داشت. اما سرانجام در سال 2021 اعلام شد که برادران روسو این فیلم را خواهند ساخت.

این فیلم از رمانی با همین عنوان اقتباس شده است که در سال 2009 منتشر شد و پس از انتشار بر سر اقتباس و ساخت فیلمی از آن در میان تهیه کنندگان هالیوود جدالی در گرفت.

ویژگی های فیلم «مرد خاکستری»

  • برادران روسو فیلمی پر از صحنه های اکشن، بازیگران کاریزماتیک و لوکیشن های زیبا ارائه کرده اند. «مرد خاکستری» از نظر فنی بسیار کارآمد و از نظر فرمی بی عیب و نقص به نظر می آید و سکانس های اکشن زیادی دارد که مخاطب را تا پایان داستان همراه می کند.
  • این فیلم شامل ۹ سکانس اکشن تاثیرگذار است که به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا شده اند.
  • برادران روسوها دقیقا می دانند چه زمانی باید از نماهای باز و کلوزآپ برای خلق اکشن های خیره کننده و هیجان انگیز استفاده کنند، در نتیجه لحظات اکشن و بدلکاری هایی فیلم بسیار جذاب و میخکوب کننده است.
  • سرگرمی مخاطب تا دقیقه آخر. اکشن بی وقفه و سرعت سرسام آور فیلم گویای این است که فیلم به دنبال سرگرمی است و این کار را عالی انجام می دهد.
  • حضور ستارگان برتر سینمای هالیوود. «رایان گاسلینگ»، «کریس ایوانز» و «آنا دِ آرماس» نقش کلیدی در فروش فیلم دارند. ترکیب این بازیگران در هر فیلم دیگری نیز نسخه ای برای فروش محسوب می شود.
  • نکته ی منفی این فیلم نبود پیرنگ داستانی در اثر است که در خلاء آن صحنه های اکشن فراوان در فیلم به چشم می خورد.

«مرد خاکستری» را چطور ببینیم؟

این درام عاطفی و خانوادگی را می توانید در رسانه ویدیویز به طور رایگان و با بهترین کیفیت تماشا کنید. ویدیویز به عنوان یک بستر VOD این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا سینمای خود را به خانه ببرید و فیلم های محبوبتان را تماشا کنید.

دیدگاه‌ها